У записі про прийняття на роботу в трудовій книжці ФОП має посилатися на наказ

З 1 січня 2015 року скасовано обов’язок фізичних осіб — приватних підприємців реєструвати трудові договори з найманими працівниками у службі зайнятості. Що відтепер зазначати у графі «Підстава» трудової книжки — трудовий договір чи наказ? Позицію з цього приводу Міністерство соціальної політики висловило у листі від 30.03.2015 № 191/06/187-15. А докладні щодо трудових відносин з ФОП після 01.01.0215 роз’яснення надруковані у журналі «Кадровик-01» № 5/2015

З 1 січня 2015 року скасовано обов’язок фізичних осіб — приватних підприємців реєструвати трудові договори з найманими працівниками у службі зайнятості. Що відтепер зазначати у графі «Підстава» трудової книжки — трудовий договір чи наказ?  Позицію з цього приводу Міністерство соціальної політики висловило у листі  від 30.03.2015 № 191/06/187-15. А докладні щодо трудових відносин з ФОП після 01.01.0215 роз’яснення надруковані у журналі «Кадровик-01» № 5/2015.

В означеному листі Юридичний департамент Мінсоцполітики зауважує, що відповідно до статті 24 Кодексу законів про працю України при укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я та інші документи.

Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відтак, оскільки працівник не може бути допущений до роботи, зокрема, без оформлення локального акта роботодавця (фізичної особи - підприємця), на думку Міністерства, в графі 4 трудової книжки (підстава для внесення записів) зазначаються реквізити цього документа.

Докладні роз’яснення щодо того:

  • Чи має ФОП видавати накази про прийняття на роботу та звільнення
  • Чи має ФОП укладати трудові договори у письмовій формі
  • Як вносити записи до трудових книжок працівників, прийнятих ФОП після 1 січня 2015 року
  • Як вносити записи до трудових книжок за відсутності у ФОП печатки  

можна отримати з консультації «Оформлення трудових відносин з ФОП після скасування реєстрації трудових договорів у службі зайнятості» (Кадровик-01 № 5/2015)

Підготувала Марина Маслюк,

головний редактор газети «Ранкові Новини Кадровика» «Експертус Кадри», провідний редактор порталу prokadry.com.ua

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок запису про нагородження у трудовій книжці

Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
29467

Особливості зберігання трудових книжок

Під час оформлення на роботу всі працівники зобов’язані подавати на підприємство трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (витяг з електронної трудової книжки).
23064

Заповнення трудової книжки ФОП-роботодавцем

Коли фізична особа — підприємець починає використовувати найману працю, він автоматично стає роботодавцем. Саме з цього моменту виникає безліч запитань. Чи має ФОП заповнювати трудові книжки працівників у 2025 році? Що робити, якщо підприємець не має печатки? Чи оформлює ФОП трудову книжку особі, яка працевлаштовується вперше?
33799

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді