Оновлення трудового законодавства: чи є підводні камені

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Розповідаємо про основні тези інтерв'ю голови парламентського комітету соцполітики та захисту ветеранів

Оновлення трудового законодавства: чи є підводні каменіОчільниця комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова розповіла про стратегічні цілі роботи. Так, депутатка пояснила, що поступове оновлення трудового законодавства почалося ще кілька років тому. Однією з тенденцій є цифровізація галузі та поява нових форм трудових відносин. Минулоріч парламент займався адаптацією трудового законодавства до умов воєнного стану. Крім того, Рада запровадила відповідальність за мобінг та займалася врегулюванням трудових відносин з нефіксованим робочим часом. У цьому році парламентарі також налаштовані на оновлення Кодексу законів про працю України. Водночас Галина Третьякова заявила про спротив реформам з боку профспілок.

Оновлення трудового законодавства: чи є підводні камені Кадрові звіти — 2023

Профспілки-вихідці з радянського минулого, які втрачають у нових типах трудових відносин свій вплив та додану вартість, чинять спротив законодавчим змінам. Сприймаючи такі зміни, як зменшення власного впливу, профспілкові «boss-и» публічно трактують законодавчий процес, як дискримінацію прав найманих працівників. Крім того, деякі профспілки долучають до власного спротиву міжнародні організації. Зокрема, Міжнародну організацію праці, де працює багато росіян, які нав’язують відмираючі економічні теорії Маркса та Леніна

голова комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова

Наразі, за словами очільнці комітету соцполітики та захисту ветеранів, у трудовій сфері наявні три типи соціальних конфліктів: конфлікт в аграрному секторі між землеволодінням та землекористуванням (для його усунення впроваджено ринок землі); конфлікт в індустріальній економіці; конфлікт постіндустріального суспільства між знаннями та некомпетентністю (знання стають засобом виробництва, а люди хочуть закріплювати трудові відносини через індивідуальні, а не колективні договори). При цьому, за словами Третьякової, частка індустріального масового виробництва здає позиції — зокрема, через знищення потужних заводів на сході України. Тож, за словами народної обраниці, захисту профспілок потребує лише частина українського суспільства, інша ж тяжіє до змін. Крім того, Третьякова заявила, що Україні необхідне оновлення філософії захисту прав працівників профспілками. Це означає юридичний захист прав найманих представників, який наразі недостатній. Також депутатка наголосила на тому, що нині профспілки не займаються організацією страйків, використовуючи просту процедуру реєстрації громадських заходів. Натомість пропонується створити страйковий фонд, з якого можна було б забезпечувати страйки в інтересах найманих працівників та виплачувати людям зарплату на час страйку.

Зауважимо, заяви депутатки щодо профспілок вже мають критику з боку громадського сектору. Так, існує думка, що захист прав найманих працівників аж ніяк не може бути радянським пережитком. Адже перша українська профспілка «Товариство взаємної допомоги членів друкарської справи» була створена ще в 1817 році у Львові. Також соціальні гарантії та дотримання високого рівня захисту праці прописані в Угоді про асоціацію з ЄС. Критику з боку активістів викликали також плани парламенту врегулювати «платформну зайнятість» — тобто створення онлайнових майданчиків для взаємного пошуку замовників та виконувачів роботи.

За матеріалами Верховної Ради України, Facebook George Sandul

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
73

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
177

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
226

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14927

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9925

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді