На Закарпатті підприємець щоб не оформлювати працівників пропонував їм проходити "стажування"

Прийняття працівника на роботу
На Закарпатті підприємець відкрив птахогосподарство. Підприємець з Львівщини не особливо поспішав офіційно приймати людей на роботу, спершу пропонував «пройти стажування». Необізнані в тонкощах трудового законодавства сельчани, звісно, погоджувалися. Якийсь час безоплатно на умовах «стажування» або за зарплату «в конверті» виконували певні обов’язки. Офіційними працівниками ставали одиниці. Про порушення фахівцям Управління Держпраці усно повідомили працівники, яким відмовили пізніше в працевлаштуванні і хто не змирився з таким станом справ.
Стажування та практика: різниця суттєва
Головні держінспектори праці Управління Держпраці у Закарпатській області разом із журналістами одного з регіональних телеканалів відвідали вказане підприємство, де провели консультативно-роз’яснювальну роботу. У ході спілкування двоє з працівників на камеру зізналися, мовляв ще «стажуються».
Як проходять перевірки з праці під час карантину
З цього приводу фахівці Управління зауважили, що проходити стажування можуть лише студенти та особи, які мають статус безробітних. Безоплатне стажування взагалі не передбачено законом і повинне проходити на умовах, визначених укладеним між підприємством і навчальним закладом або Центром зайнятості договором про стажування.
Після виходу в ефір сюжету про візит держінспекторів власник підприємства відразу уклав зі своїми «стажерами» трудові договори та повідомив про це інспекторів.
За матеріалами Управління Держпраці в Закарпатській області
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.