Як табелювати педагогічних працівників
Кабінет міністрів України затвердив зміни до зміни до Положення про сертифікацію педагогічних працівників.
Згідно з урядовою постановою про зміни, за новим порядком до сертифікації допускають педагогічних працівників, які мають стаж педагогічної роботи не менше двох років та на момент реєстрації працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи.
Подати документи під час реєстрації для проходження сертифікації можна не лише у паперовому, а й в електронному вигляді (прийматимуть фотокопії або відскановані копії). Крім того, педагогічний працівник під час реєстрації може обрати населений пункт, у якому він бажатиме скласти незалежне тестування. Перелік доступних населених пунктів визначає Міністерство освіти та науки України.
Якщо педпрацівник вже брав участь у сертифікації, але не отримав сертифіката, він має право пройти сертифікацію повторно, але не раніше ніж через рік.
- Чи можна залучити працівників інших закладів до педагогічної (викладацької) роботи
- Чи зберігати середній заробіток мобілізованим педагогічним та науково-педагогічним працівникам
- Чи може звільнитися з військової служби мобілізований педагогічний працівник закладу професійної (професійно-технічної) освіти
Зауважимо, правом на проходження сертифікації за рахунок коштів державного бюджету педагогічний працівник може скористатися один раз на три роки.
У Кабміні також додали, що наказом МОНУ від 16 січня 2023 року № 35 затвердили важливі питання проведення сертифікації педагогічних працівників у 2023 році. Це зробили, зокрема, з метою заохотити педагогічних працівників, які впроваджують у практику роботи закладів загальної середньої освіти методики компетентнісного навчання та сучасні освітні технології.
За матеріалами Кабінету Міністрів України