Як відбувається перерахунок та яким може бути максимальне збільшення цього року?
Пенсійний фонд пояснив, що саме входить до страхових виплат та як відбувається перерахування їх розміру.
Відповіді на п’ять найчастіших запитань про лікарняні після 1 січня 2023 року
Так, страховими виплатами називають кошти, які виплачують застрахованим особам у разі настання страхового випадку. До них належать:
- допомога з тимчасової непрацездатності;
- одноразова допомога в разі стійкої втрати працездатності (на підставі довідки МСЕК про визначення відсотку втрати працездатності);
- щомісячні страхові виплати;
- виплати у разі переведення на легшу, нижчеоплачувану роботу;
- щомісячні виплати дитині, яка народилася з інвалідністю внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання матері під час вагітності;
- страхові виплати непрацездатним членам сім’ї у разі смерті потерпілого:
- одноразова допомога сім’ї;
- одноразова виплата кожній особі, яка була на утриманні потерпілого;
- щомісячні страхові виплати.
Підстави та порядок перерахування страхових виплат визначає ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». При цьому таке перерахування може бути масовим або індивідуальним (у зв'язку з обставинами конкретної особи).
Не припускайтеся помилок!
Масове перерахування проводиться щороку, з 1 березня. При цьому використовують коефіцієнт, який враховує показники зростання споживчих цін та середньої заробітної плати. У 2023 році він становить 1,197. Тобто після перерахування розмір збільшення не може перевищувати 1500 гривень.
Індивідуальне перерахування може відбуватися лише за відповідним зверненням потерпілого або члена його сім’ї. Підставою для цього може бути зміна ступеня втрати працездатності чи зміни у складі сім’ї померлого.
Важливо пам'ятати, що нарахована раніше сума щомісячної страхової виплати не підлягає зменшенню.
За матеріалами Пенсійного Фонду України
Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.