Не допускайте дискримінації через ВІЛ-позитивний статус

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Неприпустимість упередження через хворобу визнано на рівні Міжнародної організації праці

Не допускайте дискримінації через ВІЛ-позитивний статусУ Держпраці нагадали про неприпустимість дискримінації на ринку праці ВІЛ-позитивних людей.

Як скласти оголошення про вакансію без дискримінації та вберегтися від штрафу в 10 мінімальних зарплат

Значну увагу цій проблемі приділяє й Міжнародна організація праці. Зокрема, неприпустимість дискримінації або стигматизації працівників (а також шукачів роботи, претендентів на робочі місця) на підставі їхнього фактичного або приписуваного статусу ВІЛ-інфікованих осіб. Це положення МОП закріпила в рекомендаціях від 02.06.2010 року №200 щодо ВІЛ/СНІДу та сфери праці.

У Державній службі України з питань праці зауважили, що дискримінація у сфері праці під час пошуку роботи може мати різні прояви. Це обмеження за критеріями статі, віку, расової та національної приналежності тощо. Невірні уявлення про хвороби працівників також можуть стати ґрунтом для упередженого ставлення.

Зауважимо, Міністерство охорони здоров'я неодноразово наголошувало на хибних тезах, які досі заважають соціалізації ВІЛ-позитивних людей.

Так, слід запам'ятати, що ВІЛ НЕ ПЕРЕДАЄТЬСЯ:

  • при поцілунку, кашлі і чханні;
  • через побутові предмети (посуд, одяг, телефон, унітаз тощо);
  • через укуси комах;
  • шерсть кішки, укус собаки чи контакт з дикою твариною.

За матеріалами Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці 

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
145

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
251

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
269

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15150

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10396

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді