За даними Міністерства економіки, з початку повномасштабного вторгнення за урядовою програмою релокації в більш безпечні регіони країни переїхали 800 підприємств.
Воєнний стан
Найчастіше бізнес переїжджав до таких областей:
- Львівська (24%);
- Закарпатська (14,5%);
- Чернівецька (9,8%);
- Івано-Франківська (8,3%);
- Хмельницька (7,3%);
- Тернопільська (6,3%).
Понад три чверті переміщених підприємств вже поновили роботу на новому місці — 623 об'єкти. Ще приблизно стільки ж (650) відмовилися від переїзду, оскільки території, де були розташовані ці підприємства, вже звільнили від окупантів. А 44 компанії встигли повернутися з релокації на деокуповані Харківщину, Чернігівщину та Сумщину.
Читайте про норми тривалості робочого часу 2023 з урахуванням воєнного стану
Програма релокація продовжує працювати, хоча кількість охочих переїхати зменшилась . Так, наразі в західних областях шукають локацію та спосіб транспортування для 239 підприємств.
Пакет державної підтримки для підприємств, які хочуть переїхати з небезпечних районів, включає в себе:
- підбір місця розташування для потужностей підприємства;
- допомогу з перевезенням на нову локацію;
- сприяння в розселенні працівників та пошуку нових співробітників;
- підтримку у відновленні логістики, закупівлі сировини та пошуку ринків збуту.
За матеріалами Міністерства економіки України
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.