Запобігання та протидія цькуванню працівника — обов’язок роботодавця

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Нагадуємо про відповідальність за порушення

Запобігання та протидія цькуванню працівника — обов’язок роботодавцяРоботодавець зобов’язаний докладати всіх зусиль задля захисту як фізичного, так і психічного здоров’я працівників. Протидія мобінгу (цькуванню) є важливим елементом цієї роботи.

Мобінг: зони відповідальності роботодавця

В Україні ще минулоріч почав діяти Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)». 

Так, підстави говорити про явище мобінгу виникають, коли йдеться, саме про постійні, системні напругу, ворожість, ізоляцію чи виокремлення працівника з колективу. Не слід плутати цькування з конфліктною ситуацією. 

Якщо працівник вважає, що він став жертвою цькування, він може звернутися до Держпраці або ж подати позов до суду. Якщо факт мобінгу буде визнано, потерпіла особа зможе отримати відшкодування моральної шкоди та витрат на лікування втрати працездатності внаслідок психологічного тиску. Також жертва мобінгу може звільнитися у встановлений термін та отримати вихідну допомогу в розмірі щонайменше трьох середньомісячних заробітків. 

Відповідальність за мобінг можуть нести керівник та працівник (який цькував потерпілого). Адміністративна відповідальність передбачає штраф або громадські роботи (до 6 800 гривень та до 60 годин відповідно). Також може бути застосована дисциплінарна відповідальність  — звільнення винної особи.

За матеріалами Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці 

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
65

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
172

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
221

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14911

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9913

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді