Запобігання та протидія цькуванню працівника — обов’язок роботодавця

Нагадуємо про відповідальність за порушення

Запобігання та протидія цькуванню працівника — обов’язок роботодавцяРоботодавець зобов’язаний докладати всіх зусиль задля захисту як фізичного, так і психічного здоров’я працівників. Протидія мобінгу (цькуванню) є важливим елементом цієї роботи.

Мобінг: зони відповідальності роботодавця

В Україні ще минулоріч почав діяти Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)». 

Так, підстави говорити про явище мобінгу виникають, коли йдеться, саме про постійні, системні напругу, ворожість, ізоляцію чи виокремлення працівника з колективу. Не слід плутати цькування з конфліктною ситуацією. 

Якщо працівник вважає, що він став жертвою цькування, він може звернутися до Держпраці або ж подати позов до суду. Якщо факт мобінгу буде визнано, потерпіла особа зможе отримати відшкодування моральної шкоди та витрат на лікування втрати працездатності внаслідок психологічного тиску. Також жертва мобінгу може звільнитися у встановлений термін та отримати вихідну допомогу в розмірі щонайменше трьох середньомісячних заробітків. 

Відповідальність за мобінг можуть нести керівник та працівник (який цькував потерпілого). Адміністративна відповідальність передбачає штраф або громадські роботи (до 6 800 гривень та до 60 годин відповідно). Також може бути застосована дисциплінарна відповідальність  — звільнення винної особи.

За матеріалами Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці 

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5318

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
781

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529299

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123462

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
332

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді