В е-лікарняному — оновлені причини непрацездатності

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Коди непрацездатності в паперовому та електронному лікарняних не збігаються

В е-лікарняному — оновлені причини непрацездатності

У заяві-розрахунку враховуйте, що у е-лікарняного відсутня серія, є унікальний номер та оновлені причини непрацездатності.

Е-лікарняні: ґайд для кадровика

Причину тимчасової непрацездатності визначають в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі категорії медичного висновку. Наприклад, категорії медичного висновку «захворювання або травма загального характеру» відповідає причина непрацездатності «тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві», код — 1.

Причини непрацездатності у е-лікарняному:

  • тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві — код 1;
  • вагітність і пологи — код 2;
  • необхідність догляду за хворою дитиною — код 3;
  • необхідність догляду за хворим членом сім’ї — код 4;
  • необхідність догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за такою дитиною — код 5;
  • карантин, встановлений відповідно до законодавства — код 6;
  • протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства — код 7;
  • перебування у відділенні санаторно-курортного закладу — код 8;
  • тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу — код 9. Може бути із позначкою про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта;
  • перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого КМУ з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2 — код 10.
Як провести листок непрацездатності на підприємстві

Якщо у медичному висновку є відмітка про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта, причина непрацездатності «Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві» після завершення розслідування ФСС може змінити на підставі актів розслідування нещасного випадку або професійного захворювання на причини:

  • тимчасова непрацездатність внаслідок професійного захворювання — код 11;
  • тимчасова непрацездатність внаслідок нещасного випадку на виробництві — код 12.

Нагадаємо, що заяви-розрахунки за е-лікарнями роботодавець подає окремо від тих, що формує за паперовими лікарняними.

Як оплатити листок непрацездатності

У заявах-розрахунках по листках непрацездатності на паперових бланках коди причин непрацездатності залишаються без змін.

Посібник для наочного відображення інтеграції категорії медичних висновків про тимчасову непрацездатність в причину непрацездатності у е-лікарняному розміщений на сайті ФСС.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

за матеріалами ФСС

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
75

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14352

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
6931

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
104

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1085

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді