Така форма відносин між підприємцем та виконувачем робіт має свої особливості
Пояснення у консультації надала юрист із трудового права, сертифікований експерт із військового обліку Юлія Видиборець.
Чи вести військовий облік осіб, з якими уклали цивільний договір
Так, всі підприємства, установи та організації, незалежно від форми власності, ведуть персональний військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів, що в них працюють (п. 5 ст. 34 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII, п. 21 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487).
Проте слід пам'ятати, що особи, з якими уклали цивільно-правові договори, не є працівниками. І відносини між підприємством і виконавцем робіт (надавачем послуг) регулює Цивільний кодекс України, а не КЗпП.
Вам також може знадобитися:
Тож військовий облік виконавців робіт за цивільно-правовими договорами (підряду, надання послуг тощо) підприємства не ведуть.
У матеріалі дізнаєтесь коли потрібно повідомити про зміну облікових даних, який строк та форма повідомлення про зміну облікових даних 2025, а зразки від експертів допоможуть скласти повідомлення та супровідний лист.
Складіть наказ про стан військового обліку на підприємстві 2024 рік і завдання з військового обліку на 2025 рік за зразком від наших експертів.
Військовий облік жінок в Україні — тема, яка є досить актуальною останні кілька років. Найбільш актуальні питання: граничний вік перебування на військовому обліку жінок; що містить нова редакція наказу про військовий облік жінок; перелік професій жінок на військовий облік; алгоритм взяття на військовий облік жінок. Все про військовий облік жінок читайте у статті, що підготували наші експерти.
Ведення військового обліку на підприємстві — це важлива частина організації діяльності, що спрямована на забезпечення своєчасної та правильної інформації щодо військовозобов’язаних працівників. Відповідальний за ведення військового обліку займається організацією та контролем обліку військовозобов’язаних працівників, а також взаємодіє з органами військового управління. Усе про наказ про ведення військового обліку — у статті.
Робота з військового обліку є важливим аспектом діяльності будь-якого підприємства, особливо в умовах мобілізаційної готовності. Створення детального плану допоможе систематизувати всі процеси, забезпечити точність даних та своєчасне виконання всіх необхідних заходів. Як скласти план роботи з військового обліку на 2025 рік зразок — у статті.