З 16 липня претендент на держслужбу подаватиме копію Державного сертифіката про рівень володіння державною мовою або витяг з реєстру Державних сертифікатів

Зразки для ефективної роботи кадровика
Із 16 липня 2021 року Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019 № 2704-VІІІ суттєво змінює порядок, за яким підтверджуватимуть вільне володіння державною мовою під час конкурсів на посади державної служби та призначення переможців.
Мовний закон: настанови для кадровика
Копію Державного сертифікату про рівень володіння державною мовою або витяг з реєстру Державних сертифікатів про рівень володіння державною мовою претенденти на держслужбу зобов’язані подавати лише для участі у конкурсах, оголошених з 16 липня 2021 року.
Відповідне роз’яснення НАДС «Щодо порядку підтвердження вільного володіння державною мовою під час проведення конкурсів на посади державної служби та призначення переможців» від 01.07.2021 № 134-р/з опубліковано на сайті Агентства.
НАДС рекомендує для конкурсів, оголошених з 16 липня 2021 року, встановлювати максимальний строк подання інформації. Таким чином всі претенденти на держслужбу матимуть можливість до конкурсу скласти іспит на рівень володіння державною мовою та отримати сертифікат.
НАДС звертає увагу, що призначення на посаду держслужби — окрема процедура, тож з 16.07.2021 переможець конкурсу на посаду держслужби також подаватиме копію Державного сертифіката про рівень володіння державною мовою або витяг з реєстру Державних сертифікатів про рівень володіння державною мовою. Така вимога діє і для конкурсів, які оголошені та завершені до зазначеної дати.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
за матеріалами НАДС
За правильними відповідями ми зарахуємо частину курсів, і програма скоротиться
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.