Сплата страхових внесків: Держпраці радить перевіряти роботодавців

Перевірити свій страховий стаж можна в електронному кабінеті

Сплата страхових внесків: Держпраці радить перевіряти роботодавцівПрацівник має право відстежувати набуття ним страхового стажу та, відповідно, перевіряти, наскільки відповідально роботодавець сплачує внески. Ба більше — Держпраці рекомендує регулярно проводити такий моніторинг. 

Як спростити передавання сканкопій трудових книжок на вебпортал ПФУ

У відомстві запропонували алгоритм, який дозволить комфортно перевіряти інформацію про сплату страхових внесків. Так, вам потрібно:

  1. зайти на портал електронних послуг Пенсійного фонду України (також можна завантажити мобільний додаток «Пенсійний фонд»);
  2. авторизуватися в особистому кабінеті, обравши найбільш зручний спосіб:
    • кваліфікований електронний підпис — КЕП (його можна отримати в ДПС, акредитованому центрі сертифікації ключів, у банківських установах);
    • ідентифікація за Gov ID (включає ідентифікацію за ЕЦП, за мобільним телефоном — Mobile ID, або за наявності рахунку в одному з банків України — Bank ID);
    • логін і пароль (їх можна отримати в територіальних органах ПФУ, надавши паспорт та РНОКПП — ідентифікаційний код).
  3. Обрати розділ «Дані з реєстру застрахованих осіб» та перевірити актуальність інформації.

Також можна активувати безкоштовне інформування у вигляді SMS чи електронного листа.

В Пенсійному фонді зауважили, що відомості про нарахування заробітної плати (або іншого доходу чи грошового забезпечення) подають протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу (окремо за кожний квартал із розбивкою по місяцях звітного кварталу).

Якщо ж ви виявили, що інформація на порталі не відповідає дійсності (або застаріла), можна ініціювати зміну даних. Проте для цього знадобиться надати скан-копії документів, які підтверджують зміни та подати відповідну анкету (це роблять у розділі «Комунікації з Пенсійним фондом України: Анкета для зміни даних у Реєстрі застрахованих осіб»).

За матеріалами Західного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5405

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
810

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529483

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123531

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді