Експерт із кадрових питань Олена Петровська розповіла, в який термін роботодавець має передати працівникові трудову книжку при звільненні.
Роботодавець зобов’язаний видати працівникові, працевлаштованому до 10.06.2021, трудову книжку в день звільнення із записом про звільнення (п. 4.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58; далі — Інструкція № 58).
В який строк роботодавець має переслати трудову книжку звільненому працівнику
Якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, роботодавець цього дня має надіслати працівникові поштове повідомлення про необхідність отримати трудову книжку або надати згоду на пересилання трудової книжки поштою (п. 4.2 Інструкції № 58).
Інструкція № 58 не встановлює терміну, в який надсилати трудову книжку за заявою про пересилання трудової книжки поштою. Тому керуйтеся Законом України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР (далі — Закон № 393).
Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, медіа, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов’язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення (ч. 1 ст. 1 Закону № 393).
Корисна інформація для вас:
Терміни, в які розглядають і вирішують звернення громадян, можуть бути орієнтиром і в питанні пересилання трудової книжки (детальніше — у консультації).
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.