Прийняття на роботу одразу після звільнення: як правильно повідомити ДПС?
Роботодавець не може допустити працівника до роботи поки не укладе з ним трудовий договір, оформлений наказом чи розпорядженням, та не повідомить ДПС про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ (ч. 4 ст. 24 КЗпП). Водночас КЗпП не забороняє укладати трудовий договір (зокрема, за основним місцем роботи) завчасно, під час дії попереднього трудового договору за основним місцем роботи. Основна вимога — дата початку нових трудових відносин повинна бути після звільнення з попередньої роботи, оскільки працівник може мати тільки одне основне місце роботи.
Як повідомити податкову про прийняття на роботу з наступного дня після звільнення
При укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати, зокрема, трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 2 ст. 24 КЗпП).
Роботодавець не зберігає трудові книжки працівників, працевлаштованих після 10.06.2021 (ст. 48 КЗпП, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 № 1217-ІХ). Тож такий працівник може завчасно надати її наступному роботодавцю, щоби він ознайомився з його досвідом роботи. В іншому разі майбутній працівник замість трудової книжки може надати відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Як чинити, якщо працівник повинен приступити до роботи наступного робочого дня після звільнення, розповідаємо у консультації.