Чи може лікар ВПО під час простою на основному місці роботи працевлаштуватися за сумісництвом на повний робочий час

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
З 25 листопада 2022 року змінили законодавчі норми щодо роботи за сумісництвом

image41

Зміни у законодавстві щодо роботи за сумісництвом працівників державних підприємств після 25.11.2022

Так, під час простою на основному місці роботи лікар — внутрішньо переміщена особа (ВПО) може працевлаштуватися за сумісництвом та виконувати роботу повний робочий час. Умова — колективний або письмовий трудовий договір за основним місцем роботи не обмежують право працівника на роботу за сумісництвом (ч. 2 ст. 21 КЗпП).

З 19 липня 2022 р. стаття 102-1 КЗпП містить визначення, що таке сумісництво: виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця — фізичної особи. Також з цієї статті виключили норму, що умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій визначає КМУ. Відповідно, на підставі постанови КМУ від 22.11.2022 № 1306 з 25.11.2022 втратили чинність:

  • постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245 (далі — Постанова № 245);
  • постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції» від 04.03.2015 № 81 (далі — Постанова № 81).

Раніше Держпраці наголошувала, що згідно з нормами Постанови № 81 на час дії воєнного стану для ВПО не діють обмеження, встановлені Постановою № 245, щодо роботи за сумісництвом. Обидва нормативних акти втратили чинність.

Олена Петровська

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про преміювання працівників: зразок

За відсутності колективного договору в організації має бути розроблено інший нормативний акт з питань оплати праці. Наприклад, положення про преміювання за підсумками роботи за місяць, квартал тощо. Примірний зразок положення про преміювання знайдете у статті.
44499

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
50066

Заява про прийняття за строковим трудовим договором

Строковий трудовий договір доцільно укладати у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника, чи в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
31306

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5347

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді