Чи потрібно в цьому разі погодження військової адміністрації?
Розібратися в ситуації допомагає керівник групи експертів із кадрових питань Ольга Догадіна.
Чи можна збільшити тривалість робочого часу за погодженням з військовою адміністрацією підприємству, яке не є об’єктом критичної інфраструктури
Так, нормальну тривалість робочого часу в період дії воєнного стану можна збільшити до 60 годин на тиждень для працівників, зайнятих на об’єктах критичної інфраструктури (в оборонній сфері, сфері забезпечення життєдіяльності населення тощо) (ч. 1 ст. 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX; далі — Закон № 2136).
Закон № 2136 не передбачає можливості збільшити тижневу тривалість робочого часу для інших підприємств, зокрема тих, що обслуговують підприємства критичної інфраструктури.
Вас також може зацікавити:
Водночас до повноважень військової адміністрації належить, зокрема, встановлення режиму роботи підприємств комунального господарства, торгівлі та громадського харчування, побутового обслуговування, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад (п. 39 ст. 15 Закону № 389). Проте Закон № 389 не надає військовим адміністраціям повноважень збільшувати для підприємств тижневу тривалість робочого часу.
Більше про законодавче обґрунтування можна дізнатися у консультації Ольги Догадіної.
Укладення будь-якого трудового договору оформлюємо наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про прийняття працівника на роботу.
Під час прийняття на сезонну роботу, працівник має насамперед написати заяву. Обов’язково у такій заяві потрібно вказати про сезонний характер роботи.
Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи