Підприємство не в критичній інфраструктурі — як збільшити тривалість робочого часу? Пояснює експерт

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
керівник експертної групи «Експертус Кадри» Цифрового видавництва Експертус, Київ
Чи потрібно в цьому разі погодження військової адміністрації?

Підприємство не в критичній інфраструктурі — як збільшити тривалість робочого часу? Пояснює експертРозібратися в ситуації допомагає керівник групи експертів із кадрових питань Ольга Догадіна. 

Чи можна збільшити тривалість робочого часу за погодженням з військовою адміністрацією підприємству, яке не є об’єктом критичної інфраструктури

Так, нормальну тривалість робочого часу в період дії воєнного стану можна збільшити до 60 годин на тиждень для працівників, зайнятих на об’єктах критичної інфраструктури (в оборонній сфері, сфері забезпечення життєдіяльності населення тощо) (ч. 1 ст. 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX; далі — Закон № 2136).

Закон № 2136 не передбачає можливості збільшити тижневу тривалість робочого часу для інших підприємств, зокрема тих, що обслуговують підприємства критичної інфраструктури.

Водночас до повноважень військової адміністрації належить, зокрема, встановлення режиму роботи підприємств комунального господарства, торгівлі та громадського харчування, побутового обслуговування, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад (п. 39 ст. 15 Закону № 389). Проте Закон № 389 не надає військовим адміністраціям повноважень збільшувати для підприємств тижневу тривалість робочого часу.

Більше про законодавче обґрунтування можна дізнатися у консультації Ольги Догадіної.

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про преміювання працівників: зразок

За відсутності колективного договору в організації має бути розроблено інший нормативний акт з питань оплати праці. Наприклад, положення про преміювання за підсумками роботи за місяць, квартал тощо. Примірний зразок положення про преміювання знайдете у статті.
44499

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
50064

Заява про прийняття за строковим трудовим договором

Строковий трудовий договір доцільно укладати у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника, чи в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
31305

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5347

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді