З 1 липня у співпраці з Державною податковою службою України розпочалися інспекції Держпраці з метою виявлення роботодавців, що використовують незадекларовану працю, та стимулювання їх до переходу до формальних трудових відносин

За перші два тижні інспекційної кампанії розпочато 762 інспекційних відвідування та виявлено 2097 працівника, допущених до роботи без трудових договорів. Під час проведення перевірок із 537 працівниками були укладені трудові договори.
Прийняття працівника на роботу
“З початку компанії неформальні працівники були виявлені у 92% роботодавців. Наразі середня кількість незадекларованих працівників становить 4 особи на одного перевіреного роботодавця. Це засвідчує ефективність ризикоорієнтованого підходу, що передбачає проведення перевірок тільки у тих компаніях, які мають ознаки найбільших ризиків використовування незадекларованої праці. Наша мета — захистити працівників та забезпечити належне дотримання їх соціально-трудових прав”, — прокоментувала заступниця Міністра економіки України Світлана Глущенко
Додатковий документ при прийнятті на роботу з 16.07.2021
Найбільше незадекларованих працівників виявлено у таких областях:
- Запорізькій — 258,
- Вінницькій — 219,
- Черкаській — 161.
Взірцева колекція відділу кадрів
Наприклад, під час виїзду інсектори виявили:
- у селі Орлянському Запорізької області 146 неофіційних працівників, які виконували польові роботи;
- у Черкаській області на полях Лисянського району — 108 осіб, які збирали полуницю;
- у Вінницькій області на одному з агропідприємств виявлено 50 осіб, в тому числі і неповнолітні, які займаються збором малини.
Наразі вирішуються питання щодо притягнення цих роботодавців до адміністративної та фінансової відповідальності.
За матеріалами Мінекономіки
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.