Сумісника можна забронювати на період мобілізації, — Мінекономіки

Новий порядок бронювання працівників не містить обмежень для бронювання сумісників

image13

Новий порядок бронювання працівників під час війни

Порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану затверджений постановою КМУ від 27.01.2023 № 76 (далі — Порядок № 76).

Щоб забронювати працівників, органи державної влади, інші державні органи подають на погодження Генштабу ЗСУ (СБУ, Службі зовнішньої розвідки) списки за відповідними сферами управління, галузями національної економіки, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами й організаціями в паперовій та/або електронній формі (дод. 1 до Порядку № 76) (п. 4 Порядку № 76).

У Списку військовозобов’язаних, яких пропонуєте забронювати на період мобілізації та на воєнний час, не вказують інформацію щодо того, чи це основний працівник, чи сумісник (дод. 1 до Порядку № 76).

Працівник — це особа, яка працює на підприємстві, в організації, установі та виконує обов’язки або функції згідно з трудовим договором (контрактом) (ст. 1 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-ХІІ).

Сумісництвом вважають виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця — фізичної особи (ч. 1 ст. 102-1 КЗпП).

В облікову кількість штатних працівників включають усіх найманих працівників, які уклали письмово трудовий договір (контракт) і виконували постійну, тимчасову або сезонну роботу один день і більше, а також власників підприємства, які, крім доходу, отримували зарплату на цьому підприємстві (п. 2.1 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату від 28.09.2005 № 286).

Отже, працівника-сумісника можна забронювати на період мобілізації та на воєнний час відповідно до Порядку № 76. Таку позицію експертів підтверджує й Мінекономіки (лист від 13.02.2023 № 2704-12/5941-09, лист від 20.03.2023 № 2704-22/11985-07).

Враховуйте сумісників і в довідці про кількість військовозобов’язаних. Нагадаємо, що списки працівників подають разом з відповідним обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов’язаних (дод. 2 до Порядку № 76) (п. 4 Порядку № 76).

 

Олена Петровська

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5484

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41163

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19208

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96913

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26037

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді