Роз'яснення надала шеф-редактор Експертус Кадри Ірина Житкова
Час навчання у ПТНЗ зараховують до трудового стажу учня, слухача, зокрема до безперервного стажу та до стажу роботи за спеціальністю, що дає право на пільги, встановлені для відповідної категорії працівників.
Чи обов’язково випускнику ПТУ надавати щорічну основну відпустку в перші три місяці після працевлаштування
Умова — після закінчення навчання учень має працевлаштуватися за набутою професією не пізніше, аніж через три місяці.
Випускникам ПТНЗ денної форми навчання, які навчалися 10 і більше місяців, надають відпустку. На неї діють усі правила щорічних відпусток, передбачені Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР. Тож відпустку мають надати упродовж перших трьох місяців роботи на підприємстві. Якщо роботодавець у цей строк не надасть відпустку — порушить законодавство про працю.
Якою має бути тривалість щорічної основної відпустки для випускників залежно від їх віку, можна дізнатися у консультації.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.