Мінекономіки розповіло, наскільки відрізняються зарплати чоловіків і жінок
Міністерство економіки презентувало Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці в Україні на період до 2030 року.
Як скласти оголошення про вакансію без дискримінації та вберегтися від штрафу в 10 мінімальних зарплат
У відомстві пояснили, що ще у 2020 році Україна приєдналася до Партнерства Біарріц, яке, зокрема, й передбачає зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків. Так, якщо на момент приєднання ця різниця становила 20,4%, то наразі цей показник — 18,6%. Втім, ця цифри все ще суттєво вищі, ніж у багатьох країнах ЄС.
В уряді наголосили, що гендерний розрив в оплаті праці — це один з ключових маркерів гендерної рівності та економічного розвитку країни. А тенденція до скорочення різниці в оплаті праці жінок та чоловіків має стати постійною. Як пояснили у Мінекономіки, досягти цього планують не лише шляхом законодавчих змін, а й завдяки боротьбі зі стереотипами.
Вам може стати у пригоді:
Відтак, Мінекономіки наголосило на трьох елементах ухваленої Національної стратегії:
- Подолання стереотипів і дискримінації за ознакою статі: проведення інформаційних та просвітницьких кампаній, гендерні аудити та обмін практикою.
- Удосконалення законодавства про рівну оплату праці: запровадження принципу однакової оплати за працю рівної цінності незалежно від статі, проведення перевірок Держпраці за скаргами з приводу дискримінації, розробка національної методології гендерно-нейтральної оцінки робіт, навчання для інспекторів праці та роботодавців.
- Створення умов для зручного поєднання сімейних та професійних обов'язків: сприяння створенню та роботі державних і приватних дитячих садочків, підтримка організацій, які опікуються дітьми старшого віку, запровадження навчальних програм для роботодавців для сприяння сприяння у поєднанні професійних і сімейних обов’язків.
За матеріалами Міністерства економіки України
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.