Міністерство економіки презентувало Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці в Україні на період до 2030 року.
У відомстві пояснили, що ще у 2020 році Україна приєдналася до Партнерства Біарріц, яке, зокрема, й передбачає зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків. Так, якщо на момент приєднання ця різниця становила 20,4%, то наразі цей показник — 18,6%. Втім, ця цифри все ще суттєво вищі, ніж у багатьох країнах ЄС.
В уряді наголосили, що гендерний розрив в оплаті праці — це один з ключових маркерів гендерної рівності та економічного розвитку країни. А тенденція до скорочення різниці в оплаті праці жінок та чоловіків має стати постійною. Як пояснили у Мінекономіки, досягти цього планують не лише шляхом законодавчих змін, а й завдяки боротьбі зі стереотипами.
Відтак, Мінекономіки наголосило на трьох елементах ухваленої Національної стратегії:
- Подолання стереотипів і дискримінації за ознакою статі: проведення інформаційних та просвітницьких кампаній, гендерні аудити та обмін практикою.
- Удосконалення законодавства про рівну оплату праці: запровадження принципу однакової оплати за працю рівної цінності незалежно від статі, проведення перевірок Держпраці за скаргами з приводу дискримінації, розробка національної методології гендерно-нейтральної оцінки робіт, навчання для інспекторів праці та роботодавців.
- Створення умов для зручного поєднання сімейних та професійних обов'язків: сприяння створенню та роботі державних і приватних дитячих садочків, підтримка організацій, які опікуються дітьми старшого віку, запровадження навчальних програм для роботодавців для сприяння сприяння у поєднанні професійних і сімейних обов’язків.
За матеріалами Міністерства економіки України