Надбавка працівникам бюджетних установ у районах бойових дій, — проєкт Мінекономіки

Автор
провідний експерт із трудового законодавства Експертус Кадри
Працівникам, які продовжують виконувати свої обов’язки й завдання на територіях бойових дій, пропонують встановити додатковий коефіцієнт до посадових окладів

image43

Чи підвищують посадовим особам ОМС оклади за роботу в зоні можливих чи активних бойових дій

СПО об’єднань профспілок України розмістило на своєму сайті проєкт постанови КМУ «Деякі питання оплати праці працівників підприємств, установ, закладів та організацій під час воєнного стану».  Розробник постанови — Мінекономіки. 

Документ передбачає щомісячну надбавку за роботу з особливими умовами праці працівникам підприємств, установ, закладів та організацій, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, які безпосередньо виконують обов’язки та завдання:

  • на територіях можливих бойових дій, включених до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції тимчасово окупованих територій, для яких не визначена дата припинення можливості бойових дій — у граничному розмірі 50% посадового окладу;
  • на територіях активних бойових дій — у граничному розмірі 100% посадового окладу.

Працівникам надавачів соціальних послуг державного/комунального сектору, що розташовані та безпосередньо надають соціальні послуги на територіях можливих або активних бойових дій, виплачуватимуть надбавку до 100% посадового окладу.

Розмір надбавки та перелік працівників, яким встановлюють надбавку, визначатиме керівник підприємства та погоджуватиме з профспілкою або уповноваженими представниками працівників.

Керівникам інших підприємств рекомендують передбачити в колдоговорах виплату такої надбавки працівникам, які безпосередньо виконують свої обов’язки та завдання на територіях можливих або активних бойових дій.

Керівникам ОМС рекомендують передбачити необхідні кошти підприємствам, установам, закладам та організаціям за можливості.

Нагадаємо, що оплату праці працівників держорганів та ОМС, які безпосередньо виконують обов’язки та завдання на територіях можливих та активних бойових дій регулює постанова КМУ від 25.04.2023 № 391.

Олена Петровська

за матеріалами СПО об’єднань профспілок України

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5484

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41160

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19207

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96913

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26037

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді