Режим роботи, тривалість робочого часу та відпочинку визначаються так само, як і взаємні зобов’язання щодо регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин — у колективному договорі (ст. 7 Закону України від 01.07.1993 № 3356 «Про колективні договори і угоди»).
Як діяти кадровику, якщо директор делегував йому атестацію робочих місць за умовами праці
Встановлювати продовжену тривалість робочого дня на роботах зі шкідливими та важкими умовами праці не рекомендують. Проте, за погодженням з профспілкою або в колдоговорі можуть встановити тривалість роботи з підсумковим обліком робочого часу до 12 годин за зміну. Але це є лише винятковим заходом та може відбуватися лише з виробничих потреб, коли виробничі й технологічні умови не дають можливості встановлювати робочий день нормальної тривалості.
Також роботодавцям слід пам'ятати, що робота у шкідливих і важких умовах може призводити до високої втомлюваності та погіршення працездатності, а також негативно впливати на здоров'я.
Зазначимо, на підприємствах, де технологічний процес, обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, проводять атестацію робочих місць за умовами праці.
За матеріалами Центрального регіону інспекційної діяльності у Дніпропетровській області