Внесуть зміни у Положення про Державну службу України з питань праці
СПО об’єднань профспілок України розмістило на своєму сайті проект постанови КМУ «Про внесення змін до Положення про Державну службу України з питань праці».
Цим документом Держпраці планує уточнити повноваження служби, привести їх у відповідність до актів вищої юридичної сили та узгодити з актами такої ж юридичної сили, в т. ч. тими, що прийняли пізніше. Серед іншого, з Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою КМУ від 11.02.2015 № 96 (далі – Положення) планують виключити повноваження перевіряти реєстрацію підприємств, установ, організацій, у т. ч. підприємств, організацій громадських об’єднань осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, у Фонді соціального захисту осіб з інвалідністю та подання ними звітів про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю. Контролювати як підприємства виконують норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, Держпраці буде й надалі.
Чи подавати звіт 10-ПОІ про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю у 2023 році
У зв’язку з тим, що ПФУ став правонаступниками ФСС та уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, приведуть у відповідність й ті пункти Положення, що стосуються перевірок відповідності законодавству призначень, нарахувань та виплати допомоги, компенсацій, інших видів матеріального забезпечення та страхових виплат.
Олена Петровська
за матеріалами СПО об’єднань профспілок України
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.