Внесуть зміни у Положення про Державну службу України з питань праці
СПО об’єднань профспілок України розмістило на своєму сайті проект постанови КМУ «Про внесення змін до Положення про Державну службу України з питань праці».
Цим документом Держпраці планує уточнити повноваження служби, привести їх у відповідність до актів вищої юридичної сили та узгодити з актами такої ж юридичної сили, в т. ч. тими, що прийняли пізніше. Серед іншого, з Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою КМУ від 11.02.2015 № 96 (далі – Положення) планують виключити повноваження перевіряти реєстрацію підприємств, установ, організацій, у т. ч. підприємств, організацій громадських об’єднань осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, у Фонді соціального захисту осіб з інвалідністю та подання ними звітів про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю. Контролювати як підприємства виконують норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, Держпраці буде й надалі.
Чи подавати звіт 10-ПОІ про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю у 2023 році
У зв’язку з тим, що ПФУ став правонаступниками ФСС та уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, приведуть у відповідність й ті пункти Положення, що стосуються перевірок відповідності законодавству призначень, нарахувань та виплати допомоги, компенсацій, інших видів матеріального забезпечення та страхових виплат.
Олена Петровська
за матеріалами СПО об’єднань профспілок України
Працівник вийшов з щорічної відпустки, після чого прийняв рішення звільнитися. Однак він не відпрацював робочий рік, за який йому було надано відпустку. Очевидно, що кожному роботодавцю захочеться повернути гроші за ті дні відпустки, які не є відпрацьованими. Зробити це можливо, але за певних умов.
У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
В умовах воєнного стану в Україні актуальність належного ведення військового обліку значно зросла. Відповідальність за цей напрям роботи на підприємстві або в установі несе спеціально призначена особа — інспектор з військового обліку. Саме для такої посадової одиниці має бути розроблена чітка посадова інструкція, яка регламентує її обов’язки, права та відповідальність. Посадова інструкція відповідального за військовий облік на підприємстві — у статті, залишилось тільки скачати.
Заплановано звільнення за скороченням штату працівників структурного підрозділу. Однак, замовник вирішив продовжити на два місці контракт на постачання продукції, що випускає підрозділ. Як перенести дату скорочення працівників? Чи зобов’язане підприємство персонально повідомляти працівників про перенесення дати скорочення чисельності та штату?
11 липня 2025 року оприлюднено Зміни № 15 до Національного класифікатора України «Класифікатор професій» ДК 003:2010, затверджені наказом Міністерства економіки України. Оновлення Класифікатора — це важливий крок до адаптації національної системи професій до сучасних реалій ринку праці, цифровізації, воєнних обставин і євроінтеграційного курсу України