Фізична особа-підприємець, що здійснює підприємницьку діяльність у галузі торгівлі харчовими продуктами у місті Чернівці, допустив до виконання роботи п’ятьох неоформлених працівників.
Головні державні інспектори Управління Держпраці у Чернівецькій області під час перевірки виявили незадекларовану зайнятість.
Підставою для проведення перевірки стало звернення на «Урядову гарячу лінію» громадянки, яка працювала у підприємця і, з якою суб’єкт господарювання не оформив трудові відносини і не виплатив за виконану роботу зарплату.
Найманий персонал інспектори праці виявили безпосередньо у складських приміщеннях, де приватний підприємець здійснює свою бізнесову діяльність.
Люди працювали вантажниками та комплектувальниками.
У спілкуванні з фахівцями Держпраці, підприємець пояснив, що наймані громадяни виконували роботу на правах стажування.
Під час перевірки роботодавець не надав жодних документів щодо їхнього працевлаштування.
Таким чином, суб’єкт господарювання порушив чинне трудове законодавство, а саме – ст. 21 «Трудовий договір» та ст. 24 «Укладення трудового договору» КЗпП, допустив до виконання роботи осіб без належного оформлення трудових відносин.
Підприємця ґрунтовно поінформовано про відповідальність за порушення законодавства про працю.
Посадові особи Управління винесли роботодавцю попередження та зобов’язали легалізувати працю найманого персоналу.
У разі, якщо роботодавець проігнорує попередження Держпраці й упродовж двох років знову допустить до виконання роботи працівників без належного оформлення, то на нього може бути накладено штраф у розмірі 30 МЗП за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.
На сьогодні така сума становить 180 000 грн.
За матеріалами Управління Держпраці в Чернівецькій області