Відпустка культорганізатора закладу освіти: 24 чи 42 календарних дні

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Міністерство соціальної політики України вважає, що культорганізатор має право на 24 календарних дні основної щорічної відпустки та до 7 календарних днів щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці

Міністерство соціальної політики України вважає, що культорганізатор має право на 24 календарних дні основної щорічної відпустки та до 7 календарних днів щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці.

Як зазначено в листі Мінсоцполітики від 24.02.2016 № 54/13/116-16, відповідно до частини шостої статті 6 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам надається щорічна основна відпустка тривалістю до 56 календарних днів згідно з порядком, затвердженим постановою КМУ від 14.04.1997 № 346 (далі — Порядок № 346).

Однак розділом IV «Вищі навчальні заклади, заклади післядипломної освіти, професійно-технічні навчальні заклади» додатка до Порядку № 346 культорганізатору не передбачено надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів. Щорічна основна відпустка працівників, не визначених додатком до Порядку № 346, має становити 24 календарних дні.

Окрім того, працівникам з ненормованим робочим днем може надаватися щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці тривалістю до 7 календарних днів згідно із списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою (п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону про відпустки).

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Звертаємо увагу, що на думку МОН (лист від 03.11.2015 № 1/11-15887), оскільки оплата праці культорганізатора вищого навчального закладу I-II рівнів акредитації провадиться відповідно до умов оплати праці працівників навчальних закладів, то щорічна основна відпустка працівникам, які займають цю посаду, має надаватися тривалістю 42 календарних дні.

Підготувала Ольга Савченко,

експерт Експертус Кадри


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки працівникам з інвалідністю

Працівники з інвалідністю належать до соціально незахищених верств населення. Вони потребують більше часу на відпочинок та лікування. Тому інваліди І-ІІІ груп мають пільги щодо тривалості та порядку надання відпустки інваліду. У цій статті — про відпустки інвалідам у воєнний час, про щорічні основні та додаткові відпустки працівникам з інвалідністю.
151533

Щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці

Працівники, залучені до робіт, що мають шкідливий вплив на їх здоров’я, потребують тривалішого відпочинку. У зв’язку з цим, стаття 76 КЗпП гарантує надання таким працівникам щорічних додаткових відпусток.
23683

Чорнобильські відпустки: види та порядок оформлення

Чорнобильські відпустки — це спеціальні види відпусток, що надаються особам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції. На сьогодні відпустка ЧАЕС викликає низку питань: чи надається чорнобильська відпустка сумісникам; види та тривалість чорнобильських відпусток; чи ділиться чорнобильська відпустка частинами; чи можливе продовження чорнобильської відпустки на святокові дні? Відповіді на ці та інші питання — у статті.
71604

Щорічні додаткові відпустки: види та порядок надання

Як і кому надавати щорічні додаткові відпустки — питання актуальне для кадровика протягом усього року. Як визначити тривалість таких відпусток, який стаж зараховувати та чим відрізняються щорічні додаткові від інших видів відпусток — дізнайтеся у статті.
60373

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді