Уряд змінив порядок бронювання працівників
11 липня 2023 року КМУ постановою № 743 вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану і до Порядку та критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, затверджених постановою КМУ від 27.01.2023 № 76.
Бронювання працівників під час війни
«Під час зустрічей з бізнесом ми отримували неодноразові скарги, що державні органи зволікають із розглядом звернень щодо визначення підприємств критично важливими. Це впливало на діяльність суб’єктів господарювання, заважало бізнесу планувати свою роботу. Бюрократичній тяганині в питаннях бронювання буде покладено край. Сьогоднішнім рішенням Уряд встановив граничні терміни розгляду: звернення підприємств, установ та організацій має бути розглянуте в строк до 10 робочих днів з моменту отримання», — зазначила Перший віцепрем'єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Рішення КМУ також визначає, що:
- суми ЄСВ враховуватимуть у одному з критеріїв для визначення підприємства критично важливим. Нагадаємо, що критерій передбачає сплату підприємством протягом звітного податкового року податків, зборів, платежів (окрім митних платежів) на суму понад 1,5 млн євро.
- підприємства ветеринарної медицини, казенних підприємств пробірного контролю тощо можна визнати критично важливими у разі відповідності двом або більше критеріям.
- застосовуватимуть єдиний підхід до визначення кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню і працюють в органах місцевого самоврядування та в державних органах.
За інформацією Мінекономіки