Мінекономіки анонсувало створення галузевих робочих груп, де обговорюватимуть та розроблятимуть заходи для розвитку в ключових галузях. Це стане підвалиною напрацювання «Плану України» — масштабного плану відновлення, реконструкції та модернізації. На втілення проєкту передбачено 50 млрд євро допомоги від Європейської комісії у рамках програми Ukraine Facility. Гроші надходитимуть у вигляді грантів, кредитів та технічної допомоги.
Кадрове діловодство під час війни
Втілюватись «План України» має впродовж чотирьох років (з 2024 по 2027) та має сприяти залученню інвестицій.
Наразі у Кабміні вже передбачають, що одна частина коштів піде на те, щоб закрити дефіцит бюджету, друга — на відновлення. Водночас закладено частку і на роботу з приватним сектором економіки. Зокрема, у Мінекономіки наголосили на реалізації стратегічних інвестиційних проєктів.
Уряд хоче створити понад 10 робочих груп, залучивши бізнес, асоціації та експертні спільноти. Метою роботи в таких групах буде обговорення ключових галузей та напрацювання високорівневих секторальних пропозицій та програм розвитку. Планування передбачатиме коротко-, середньо- та довгострокові стратегії (до 2024, 2027 та 2033 років відповідно).
У Мінекономіки сподіваються, що втілення програми дозволить не лише повернути ВВП на рівень 2021 року, а й добитись підвищення до 10%.
За матеріалами Міністерства економіки України
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.