Попри воєнний стан, працівникам потрібно виплачувати заробітну плату вчасно та у повному обсязі. Умови при цьому визначає роботодавець, але оплата праці не має бути меншою за встановлену законом мінімальну зарплату. Право на це закріплює Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Водночас документ передбачає деякі поступки з огляду на війну.
Чи буде штраф за невиплату зарплати
Так, якщо через форс-мажорні обставини роботодавець не може виплачувати зарплату, потрібно повідомити працівника та вказати причину такої затримки.
Якщо причина — зупинка основної діяльності підприємства, то виплати можуть призупинити до відновлення його роботи.
Проте, якщо працівник виїхав в інший регіон через бойові дії, але може продовжити виконувати свої обов'язки дистанційно, потрібно надати йому таку можливість. При цьому і заробітна плата, і посада зберігаються.
Також на час воєнного стану роботодавці можуть запроваджувати обмеження режиму роботи та оплати праці працівників. Зокрема, можна зменшити зарплату.
Водночас Держпраці закликала працівників захищати свої права у разі порушень. Для цього можна звертатися до комісії по трудових спорах або до суду.
За матеріалами Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці