Закон не знімає цього зобов'язання, хоча запроваджує послаблення для роботодавців
Попри воєнний стан, працівникам потрібно виплачувати заробітну плату вчасно та у повному обсязі. Умови при цьому визначає роботодавець, але оплата праці не має бути меншою за встановлену законом мінімальну зарплату. Право на це закріплює Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Водночас документ передбачає деякі поступки з огляду на війну.
Чи буде штраф за невиплату зарплати
Так, якщо через форс-мажорні обставини роботодавець не може виплачувати зарплату, потрібно повідомити працівника та вказати причину такої затримки.
Якщо причина — зупинка основної діяльності підприємства, то виплати можуть призупинити до відновлення його роботи.
Проте, якщо працівник виїхав в інший регіон через бойові дії, але може продовжити виконувати свої обов'язки дистанційно, потрібно надати йому таку можливість. При цьому і заробітна плата, і посада зберігаються.
Також на час воєнного стану роботодавці можуть запроваджувати обмеження режиму роботи та оплати праці працівників. Зокрема, можна зменшити зарплату.
Водночас Держпраці закликала працівників захищати свої права у разі порушень. Для цього можна звертатися до комісії по трудових спорах або до суду.
За матеріалами Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті