Мінекономіки змінило критерії, за якими визначає підприємства важливими в цілях бронювання
Як отримати статус важливого підприємства?
Мінекономіки наказом від 14.06.2023 № 5496 ухвалило Зміни до Критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які мають важливе значення для галузей національної економіки, затверджених наказом від 17.02.2023 № 952. Відтак, статус важливого для галузей національної економіки зможуть отримати підприємства, які займаються протимінною діяльністю — надають послуги та / або виконують роботи з гуманітарного розмінування території України. Також уточнили вимоги щодо розміру середньої заробітної плати працівників підприємства. Зокрема, для підприємств з кількістю працівників менше 50-ти, середня заробітна плата повинна бути не нижче середньої заробітної плати по країні помноженої на коефіцієнт 1,5. Для підприємств незалежно від кількості працівників — не нижче середньої заробітної плати по країні помноженої на коефіцієнт 3. Крім цього, підприємствам, які діють на території трьох і більше областей України, документально підтверджуватимуть право власності або оренду нерухомого майна та надаватимуть витяг з інформаційної системи податкової про стан розрахунків з бюджетом та цільовими фондами за місцезнаходженням філії, представництва, іншого відокремленого підрозділу.
Нагадаємо, що один із критеріїв, щоб підприємство визначили критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, — важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади (пп. 4 п. 2 Порядку та критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, затверджених постановою КМУ від 27.01.2023 № 76).
Експерти звели у загальну таблицю та постійно оновлюють критерії, за якими держоргани визначають підприємства такими, що мають важливе значення для галузі національної економіки у відповідних сферах діяльності та критерії територіального значення або регіональної економіки.
Олена Петровська