За яких порушень процедури не відбуватиметься поновлення працівниці?
Праця жінок у мирний тавоєнний час
Роботодавець може звільнити вагітну жінку або жінку з дитиною у разі закінчення терміну строкового трудового договору, проте цей процес має свої особливості.
Так, Кодекс законів про працю України передбачає, що звільнення у такій ситуації може відбутися лише з обов'язковим працевлаштуванням відповідно до фаху жінки. При цьому між звільненням та працевлаштуванням не повинно бути розриву в часі. На період працевлаштування за працівницею зберігають середню зарплату (такий період має тривати щонайбільше 3 місяці).
Новим місцем роботи може стати як інше, так і це ж підприємство.
У Вищій школі адвокатури НААУ пояснили, які вирішуються спори у разі звільнення одинокої матері з дитиною до 14 років.
КЗпП передбачає можливість поновлення працівника на роботі тих осіб, яких звільнили без законних підстав чи з порушенням процедури. Проте, якщо йдеться саме про невиконання роботодавцем обов'язку щодо працевлаштування впродовж трьох місяців, за заявою звільненої особи вирішується спір не стосовно поновлення, а саме стосовно виконання зобов'язань щодо працевлаштування.
Це випливає з рішень Верховного Суду України.
За матеріалами Вищої школи адвокатури НААУ
Працівник, який бажає звільнитись за власним бажанням за відсутності поважної причини, зобов’язаний за два тижні повідомити роботодавця про своє звільнення. Якщо ж працівник в заяві вказав причину, через яку потрібно раніше звільнитися, тоді термін відпрацювання не застосовується. Про це та про інші випадки, коли можна звільнитись без відпрацювання, читайте в статті.
Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.
Які дії кадрової служби у разі ліквідації підприємства? Яким чином звільняти працівників, щодо яких встановлено заборону на звільнення або які відсутні з нез’ясованих причин (приміром, виїхали за кордон)? Як визначати дату звільнення, якщо процес ліквідації може розтягнутися на рік або навіть більше?
Працівник зобов’язаний виконувати роботу, визначену трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконувати роботу, не обумовлену трудовим договором. Що робити, коли виникла необхідність змін в організації як самого виробництва, так і істотних умов праці за трудовими договорами. Роз’яснюємо порядок дій та документування.
Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця — це припинення трудових відносин між працівником та роботодавцем за рішенням останнього. Про підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника та порядок розірвання трудового договору за таких підстав — у статті.