За яких порушень процедури не відбуватиметься поновлення працівниці?
Праця жінок у мирний тавоєнний час
Роботодавець може звільнити вагітну жінку або жінку з дитиною у разі закінчення терміну строкового трудового договору, проте цей процес має свої особливості.
Так, Кодекс законів про працю України передбачає, що звільнення у такій ситуації може відбутися лише з обов'язковим працевлаштуванням відповідно до фаху жінки. При цьому між звільненням та працевлаштуванням не повинно бути розриву в часі. На період працевлаштування за працівницею зберігають середню зарплату (такий період має тривати щонайбільше 3 місяці).
Новим місцем роботи може стати як інше, так і це ж підприємство.
У Вищій школі адвокатури НААУ пояснили, які вирішуються спори у разі звільнення одинокої матері з дитиною до 14 років.
КЗпП передбачає можливість поновлення працівника на роботі тих осіб, яких звільнили без законних підстав чи з порушенням процедури. Проте, якщо йдеться саме про невиконання роботодавцем обов'язку щодо працевлаштування впродовж трьох місяців, за заявою звільненої особи вирішується спір не стосовно поновлення, а саме стосовно виконання зобов'язань щодо працевлаштування.
Це випливає з рішень Верховного Суду України.
За матеріалами Вищої школи адвокатури НААУ
Звільнення працівника за власним бажанням — процедура, через яку виникає не менше судових спорів, ніж через інші підстави для звільнення. Крім того, звільнення за власним бажанням викликає додаткові запитання через воєнний стан в Україні. Порядок такого звільнення та його особливості під час війни, роз’яснюємо у статті
Скорочення працівників або штату — процедура, яка часто призводить до судових позовів. Найбільш проблемні питання: які підстави для скорочення штату працівників, хто підлягає скороченню в першу чергу, які етапи включає в себе процедура скорочення працівників, кого не можна звільнити по скороченню. Як оформити скорочення чисельності або штату працівників, щоб вберегтися від помилок та судової тяганини, роз’яснюємо у статті
Трудові відносини, які виникли на підставі безстрокового чи строкового трудового договору або контракту, можуть бути припинені як з ініціативи працівника, так і з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Незалежно від того, хто ініціює звільнення, кадровик готує наказ про звільнення працівника. Зразки документів ми підготували для вас у статті.
Законодавство про працю надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.