Що змінилось і як тепер дотримуватись режиму самоізоляції після перетину кордону

Оформлення відпустки на час карантину за новим ДСТУ
Застосунок "Вдома" мають встановити громадяни, які перетнули кордон. Сама цифрова послуга частково змінює своє призначення — додаток більше не відстежуватиме геолокацію, а через 72 години буде деактивований.
Відповідні зміни затвердив Уряд, після внесення змін до постанови №1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".
Відповідно до оновленого тексту документу, українці, які повертаються з-за кордону, та іноземці, які прибувають до України, і не мають свідоцтва чи сертифікату про вакцинацію, зобов’язані показати працівнику прикордонної служби активований додаток "Вдома". Якщо громадяни не встановлять та не активують додаток — їх відправлятимуть на 14-денну обсервацію, а іноземцям відмовлятимуть у в’їзді на територію країни.
Самоізоляція після закордонної відпустки з «Дій вдома»: як оформити відсутність працівника
Для реєстрації у застосунку "Вдома" чи на офіційному порталі потрібно вказати наступні дані:
- прізвище, ім’я, по батькові особи (за наявності);
- серія та/або номер паспорта;
- визначене особою місце самоізоляції;
- засоби зв’язку (номер телефону).
Упродовж 72 годин до вищевказаних даних, в додаток має підтягнутися результат ПЛР або тесту на антиген, зроблений у верифікованих МОЗ лабораторіях. Якщо будь-який із тестів покаже негативний результат, застосунок "Вдома" можна видаляти. У випадку ж позитивного результату варто діяти за розробленими рекомендаціями: подзвонити своєму сімейному лікарю.
Сім справ, які треба зробити за будь-якого звільнення
Якщо особа з будь-яких причин не здала тест після перетину кордону, через 72 години додаток деактивується, а інформація автоматизовано передається до правоохоронних органів, які надалі проводитимуть вибіркову перевірку за перебуванням в місці самоізоляції.
Викладені зміни набирають чинності з моменту офіційної публікації Постанови.
За матеріалами МОЗ
З 1 жовтня 2021 року кожен кадровик матиме справу з електронними листками непрацездатності. Де їх шукати? Який вони мають вигляд? Як їх передавати комісії з соцстраху на підприємстві? Відповіді — у цій статті. У ній буде мало тексту, але багато картинок, які допоможуть вам легко розпочати роботу з лікарняними за новими правилами
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.