Хто платить за суспільно корисні роботи?

Використання праці безробітних має свої ососбливості

Хто платить за суспільно корисні роботи?Порядок залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану (затверджений КМУ ще у 2011 році) визначає і механізм фінансування таких робіт.

Організовуємо громадські та тимчасові роботи за участю безробітних

Кошти при цьому спрямовують на:

  • оплату праці (на рівні мінімальної заробітної плати за повністю виконану норму праці);
  • сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (так само сплачується під час тимчасової непрацездатності — в межах строку трудового договору);
  • оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності (також в межах строку трудового договору);
  • за потреби — на оплату проїзду працівників до місця виконання робіт та назад (у межах регіону).

У випадку, коли до суспільно корисних робіт залучають офіційно зареєстрованих безробітних, фінансування таких робіт покладається на Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Також можуть використовуватись кошти місцевих бюджетів. 

Якщо ж залучені особи не є безробітними, фінансування здійснює замовник або ж місцеві адміністрації. Водночас в обох випадках можна використовувати інші, не заборонені законом джерела. Наприклад, благодійні внески чи пожертви.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
421

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
4686

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді