Стало відомо, як видаватимуть довідку про протипоказання до вакцинації

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Наразі не існує затвердженої форми такої довідки

Стало відомо, як видаватимуть довідку про протипоказання до вакцинації

СПО об’єднань профспілок України розмістило на своєму сайті проект наказу МОЗ «Про внесення зміни до пункту 1 наказу Міністерства охорони здоров’я України від 14 лютого 2012 року № 110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування».

Як відсторонити від роботи невакцинованого працівника

З 8 листопада 2021 року керівники зобов’язані відсторонити від роботи працівників та держслужбовців, які входять до Переліку професій та працівників організацій, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19, затвердженого наказом МОЗ від 04.10.2021 № 2153, але відмовляються або ухиляються від щеплень проти СOVID-19. Виняток: особи, які мають абсолютні протипоказання до проведення таких профілактичних щеплень та надали медичний висновок про це. Так скеровує пункт 41-6 Постанови КМУ від 09.12.2020 № 1236.

Затверджений перелік форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення не містить спеціально визначеної довідки, тому МОЗ внесе зміну до пункту 1 наказу МОЗ від 14.02.2012 № 110.

До переліку форм первинної облікової документації додадуть форму № 028-1/о «Висновок лікаря щодо наявності протипоказань до вакцинації проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2» та Інструкцію щодо її заповнення.

Лікуючий лікар заповнюватиме форму 028-1/о на підставі медичних записів в Електронній системі охорони здоров’я про стан здоров’я пацієнта. Лікар ураховуватиме протипоказання до вакцинації проти COVID-19 відповідно до Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ від 19.09.2011 № 595.

Щоби підтвердити діагноз, перебіг захворювання, необхідність додаткових обстежень та прийняти остаточне рішення, лікар може направити пацієнта до профільного спеціаліста.

Довідка матиме 7 пунктів:

  1. прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) пацієнта;
  2. його дату народження;
  3. прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) лікаря, що видав довідку;
  4. анамнестичні дані та / або діагноз, які визначають протипоказання до вакцинації проти COVID-19;
  5. висновок про наявність у пацієнта протипоказань до вакцинації проти COVID-19, їх вид (абсолютні протипоказання або застереження) та тривалість (постійні чи тимчасові) відповідно до Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ від 19.09.2011 № 595;
  6. рекомендації лікаря про можливість вакцинації після повторного заключення профільного лікаря, наприклад, через визначений термін часу;
  7. термін дії форми № 028-1/о: постійно або термін її дії.

Форму № 028-1/о заповнюватиме і підписуватиме лікар. Додатково довідку завірятимуть печаткою закладу охорони здоров’я, який її видав.

Наказ почне діяти з дня, коли його офіційно опублікують.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами ФПУ


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
100

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
207

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
237

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14980

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10140

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді