У Порядку визначать як застосовувати попередження та накладати штрафи на рекламодавців
Інфостенд. Штрафи на роботодавця з 01.10.2022
СПО об’єднань профспілок України розмістило на своєму сайті проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку накладення штрафів та застосування попередження Державною службою України з питань праці та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі — Порядок). Розробник постанови — Мінекономіки.
Документ розробили для того, щоб визначити механізм, за яким Держпраці накладатиме штрафи та застосовуватиме попередження, передбачені:
- частиною 2 статті 265 КЗпП;
- частинами 3—7 статті 53 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI (далі – Закон № 5067);
- абзацом 2 частини 3 статті 24-1 Закону України «Про рекламу» від 03.07.1996 № 270/96-ВР (далі – Закон № 270).
Нагадаємо, що до роботодавців, які є платниками єдиного податку І—ІІІ груп за порушення законодавства про працю, відповідальність за які передбачена абз. 2 та 6 ч. 2 ст. 265 КЗпП, застосовують попередження. Але законодавство не встановлює порядку, щоб застосовувати попередження.
Стаття 53 Закону № 5067 встановлює відповідальність за порушення законодавства про зайнятість населення.
Стаття 24-1 Закону № 270 містить вимоги до реклами послуг із працевлаштування. Рекламодавець, який порушує вимоги цієї статті, сплачує до держбюджету штраф у 10-ти кратному розмірі мінімальної зарплати у порядку, який встановлює КМУ.
Новий Порядок регламентує, як Держпраці накладатиме штрафи та застосовуватиме попередження за порушення вимог законодавства про працю, зайнятість населення та рекламу. Після того, як його затвердять, втратить чинність попередній Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затверджений постановою КМУ від 17.07.2013 № 509.
Ірина Матійко
За матеріалами СПО об’єднань профспілок
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.