Штрафи на роботодавців у 2023 році

UA RU
Автор
порталу «Кадровик-01»
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)

 

 

Що загрожує роботодавцям у 2023 році

1

Для різних роботодавців — різні санкції. ФОП на єдиному податку відбудеться попередженням за неоформлених працівників чи недотримання гарантій працівникам, які проходять військову службу (абз. 2, 6 ч. 2 ст. 265 КЗпП)

2

Штраф за «інші порушення в сфері праці» = Кількість порушень × 1 МЗП (абз. 9 ч. 2 ст. 265 КЗпП). Раніше — 1 МЗП за всі порушення

3

Штрафи за неоформлених працівників, недопуск до перевірки доведеться сплатити незалежно від того, чи усунули порушення, але якщо сплатите 50% упродовж 10 днів, Держпраці зарахує це як погашений штраф (ч. 5, 7 ст. 265 КЗпП)

4

Штрафів за порушення щодо оплати праці, гарантій працівникам, які проходять військову службу, взагалі не буде, якщо усунете помилку в строк, встановлений приписом інспектора праці. Так само уникнете штрафів за «інші порушення в сфері праці», якщо інспектор праці виявив їх уперше. Матимете час виправити помилки (ч. 6 ст. 265 КЗпП)

Хто і як штрафує, регулює Порядок, який затвердив КМУ постановою від 17.07.2013 № 509.

 

Найчастіше інспектори з праці Держпраці фіксують під час перевірок такі порушення:

  • працівники працюють повний робочий день за фіктивного встановлення неповного робочого часу та зменшення рівня оплати праці;
  • працівників допускають до роботи без належного оформлення трудових відносин — наказу про прийняття на роботу, повідомлення ДФС (ст. 24 КЗпП).Табель обліку робочого часу: як правильно вести

За яке порушення можуть накласти штраф

  • штраф за неоформлених працівників;
  • штраф за «зарплатні» порушення (зарплата в конверті, строки виплати зарплати чи інших, належних людині коштів);
  • штраф за недотримання гарантій працівникам, які проходять військову службу;
  • штраф за недопущення до перевірки інспектора чи перешкоджання проведенню перевірки;
  • штраф за інші порушення (хиби в табелюванні чи обліку надурочних робіт, невідповідність посад Класифікатору професій, помилки в трудових, брак підписів у графіку відпусток чи в розділі «Призначення і переведення» особової картки П-2. Перелік невичерпний, але ці помилки трапляються найчастіше).
які є курси кадровика онлайн

ДЕТАЛЬНА ПРОГРАМА

 

Таблиця штрафів на роботодавця 2023

Спрогнозуйте можливий штраф за порушення за допомогою шпаргалки від експертів Експертус Кадри

image23

СКАЧАТИ ТАБЛИЦЮ

 

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві», який відбудеться 7 березня. Спікер — юрист, сертифікований експерт з військового обліку Юлія Видиборець. У програмі — обов’язки відповідального за ведення військового обліку, оповіщення про виклик до ТЦК працівників, які відсутні через відрядження, відпустку, хворобу, призупинення трудового договору. Також відповіді на важливі питання: як вести списки персонального військового обліку: сумісники, працівники, яким виповнилося 27 років, працівники, які відмовляються надати інформацію, як роботодавцям реагувати на вимоги ТЦК та СП, який документ підтверджує, що працівник був у ТЦК, чи вимагати його від працівника.

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді