Брифінг МОЗ та Держпраці: відсторонення від роботи невакцинованих працівників

Детально про головне з брифінгу

Брифінг МОЗ та Держпраці: відсторонення від роботи невакцинованих працівників

З 8 листопада в Україні відсторонятимуть від роботи нещеплений працівників:

  • освітніх і наукових установ,
  • органів виконавчої влади,
  • державних організацій.

Як оформити відсторонення невакцинованого працівника

Про умови відсторонення

Працівники без вакцинації будуть відсторонені без збереження заробітної плати до моменту, поки не щепляться принаймні однією дозою.

  • Якщо людина перехворіла більше, ніж три місяці тому, це не рахуватимуть відтермінуванням до вакцинації. Будь-яке значення ІФА рівня імуноглобулінів не є підставою для протипоказання введення вакцини.
  • На затвердження чекає розширений перелік професій, які мають бути обов’язково вакциновані.
  • Не можуть бути відсторонені люди, які мають протипоказання до вакцинації і які надати відповідний медичний висновок. У ньому не вказується діагноз і причина, тому керівник установи може вимагати показати цей документ.
  • Працівники, які отримали одну дозу щеплення проти COVID-19 не будуть відсторонені від роботи.

Документи для того, щоб працівника не відсторонили

  • В пунктах щеплення можна отримати довідку форми 063 про проведення одного щеплення. В застосунку або на порталі Дія можна згенерувати жовтий сертифікат.
  • Форма-довідка про протипоказання до вакцинації вже на погодженні Мін’юсту і до понеділка, 8 листопада, вона має бути готова.
  • COVID-сертифікати в "Дії" для тих, хто перехворів коронавірусом, знаходяться на завершенні розробки Мінцифри. Вони будуть доступні тим, хто захворів, починаючи з 8 листопада.

Про законодавчі підстави для відсторонення

  • Граничні терміни відсторонення від роботи законодавством наразі не визначені. Тому від 8 листопада, до усунення причин, які призвели до відсторонення.
  • Дистанційна робота – це просто один із режимів роботи. Відповідно до ст. 12

    Закону

    "Про захист від інфекційних хвороб" стоїть обов’язок відсторонити від роботи в цілому, тому тут немає винятку, в якому режимі працює людина.
  • Відсторонення відбувається без збереження заробітної плати. Всі стажі, прив’язані до Єдиного соціального внеску, не нараховуються.
  • Непроходження обов’язкового щеплення – це не підстава для звільнення. У таких випадках треба звертатися до Держпраці.
  • Інша ситуація – фактичне відсторонення від роботи. Стаття 46 в

    КЗпП

    говорить, що роботодавець може відсторонити працівника і серед підстав – ухилення і відмова від обов’язкового щеплення.
  • КУпАП

    передбачає штраф від 34 000 грн до 170 000 грн за порушення норм та положень, у тому числі — передбачені законом про захист від інфекційних хвороб.

Кого з невакцинованих працівників відстороняти від роботи

Про поданий директором київської школи позов до суду

Судове засідання заплановане на кінець листопада.

МОЗ діє в межах діючого законодавства, зокрема ст. 12 Закону "Про захист від інфекційних хвороб".

Про дистанційне навчання у школах, всупереч постанові Кабміну про 100% вакцинованих вчителів

МОЗ вивчає це питання разом з ДНС. Сподіваємося, що швидко зможемо надати роз'яснення. Поки маємо виконувати те рішення, яке було прийнято місцевою владою.

За матеріалами Ліга.Life

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
40

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5716

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
906

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530030

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123808

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді