Умови мобілізації студентів планують змінити, — законопроєкт

Право на відстрочку матимуть здобувачі послідовних рівнів освіти, які розпочали навчання до 30-ти років

Як увільнити через призов по мобілізації

image11

Звільнення від мобілізації

04 вересня 2023 року у ВРУ зареєстрували проект Закону України «Про внесення змін до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» № 9672 (далі — Законопроєкт № 9672).

Законопроєкт № 9672 передбачає, що призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягатимуть:

  • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які за денною або дуальною формами здобуття освіти здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній Законом України «Про освіту», якщо навчання розпочато не пізніше року досягнення здобувачем освіти 30-річного віку, а також докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
  • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Відповідні зміни внесуть у абзаци другий, третій частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII.

Умови мобілізації студентів планують змінити, — законопроєктЯк увільнити праівника через призов по мобілізації

У пояснювальній записці автори зазначають, що мета і завдання Законопроєкту № 9672:

  • утвердити в Україні верховенство права;
  • забезпечити захист національних інтересів у сфері національної безпеки і оборони України;
  • усунути соціальну несправедливість у виконанні конституційного обов’язку громадянами щодо захисту Батьківщини;
  • утвердити конституційну норму щодо рівності всіх громадян перед Законом;
  • збільшити мобілізаційні спроможності держави і ЗСУ;
  • зменшити навантаження на систему освіти в умовах правового режиму воєнного стану, руйнувань і переміщень закладів освіти, еміграції значної чисельності науково-педагогічних і педагогічних працівників закладів освіти за кордон;
  • забезпечити виконання освітньо-професійних програм у закладах фахової передвищої освіти.

Олена Петровська

За матеріалами ВРУ

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
433

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
4686

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді