Загальні правила надання оплачуваних відпусток для навчання у закладах вищої та передвищої, післядипломної освіти та в аспірантурі визначають Кодекс законів про працю України та Закон України «Про відпустки».
Відповідно до них, додаткові оплачувані відпустки надаються тривалістю:
- Працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у закладах фахової передвищої, вищої освіти з вечірньою та заочною формами навчання:
- на період настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання атестацій, оцінювань, заліків та іспитів — для тих, хто навчається на першому та другому курсах:
- у закладах фахової передвищої освіти з вечірньою формою навчання — 10 календарних днів;
- у закладах вищої освіти з вечірньою формою навчання — 20 календарних днів;
- у закладах фахової передвищої, вищої освіти з заочною формою навчання — 30 календарних днів;
- на період настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання атестацій, оцінювань, заліків та іспитів — для тих, хто навчається на третьому і наступних курсах:
- у закладах фахової передвищої освіти з вечірньою формою навчання — 20 календарних днів;
- у закладах вищої освіти з вечірньою формою навчання — 30 календарних днів;
- у закладах фахової передвищої, вищої освіти з заочною формою навчання — 40 календарних днів;
- на період складання державної підсумкової атестації, державного кваліфікаційного іспиту у закладах фахової передвищої, вищої освіти — 30 календарних днів;
- на період підготовки та захисту дипломного проекту, дипломної чи творчої роботи у:
- закладах фахової передвищої освіти з вечірньою та заочною формами навчання — два місяці;
- закладах вищої освіти — чотири місяці.
- на період настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання атестацій, оцінювань, заліків та іспитів — для тих, хто навчається на першому та другому курсах:
- Працівникам, допущеним до складання вступних іспитів в аспірантуру (з відривом або без відриву від виробництва) для підготовки та складання іспитів — 10 календарних днів на кожний іспит.
- Працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки — 30 календарних днів (також, за бажання працівника, один вільний від роботи день на тиждень з оплатою його в розмірі 50% середньої заробітної плати протягом чотирьох років).
Для працівників, які здобувають другу (наступну) вищу освіту за заочною або вечірньою формою навчання у закладах післядипломної та вищої освіти тривалість відпустки визначають як для тих, хто навчається на третьому і наступних курсах у закладах фахової передвищої та вищої освіти.
Якщо працівники навчаються у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання (де навчальний процес має свої особливості), можуть встановлювати іншу тривалість відпусток.
Важливо пам'ятати, що навчальні відпустки надаються впродовж навчального року. За бажанням працівника, до такої відпустки можна приєднати щорічні відпустки.
Впродовж усього часу навчальних відпусток за працівниками зберігають середню заробітну плату.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці