Навчальні відпустки: не помиліться з тривалістю

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Термін такої відпустки залежить від того, де саме навчається працівник

Навчальні відпустки: не помиліться з тривалістюЗагальні правила надання оплачуваних відпусток для навчання у закладах вищої та передвищої, післядипломної освіти та в аспірантурі визначають Кодекс законів про працю України та Закон України «Про відпустки».

Як надати навчальну відпустку

Відповідно до них, додаткові оплачувані відпустки надаються тривалістю:

  1. Працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у закладах фахової передвищої, вищої освіти з вечірньою та заочною формами навчання:
    • на період настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання атестацій, оцінювань, заліків та іспитів — для тих, хто навчається на першому та другому курсах:
      • у закладах фахової передвищої освіти з вечірньою формою навчання — 10 календарних днів;
      • у закладах вищої освіти з вечірньою формою навчання — 20 календарних днів;
      • у закладах фахової передвищої, вищої освіти з заочною формою навчання — 30 календарних днів;
    • на період настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання атестацій, оцінювань, заліків та іспитів — для тих, хто навчається на третьому і наступних курсах:
      • у закладах фахової передвищої освіти з вечірньою формою навчання — 20 календарних днів;
      • у закладах вищої освіти з вечірньою формою навчання — 30 календарних днів;
      • у закладах фахової передвищої, вищої освіти з заочною формою навчання — 40 календарних днів;
      • на період складання державної підсумкової атестації, державного кваліфікаційного іспиту у закладах фахової передвищої, вищої освіти — 30 календарних днів;
    • на період підготовки та захисту дипломного проекту, дипломної чи творчої роботи у:
      • закладах фахової передвищої освіти з вечірньою та заочною формами навчання — два місяці;
      • закладах вищої освіти — чотири місяці.
  2. Працівникам, допущеним до складання вступних іспитів в аспірантуру (з відривом або без відриву від виробництва) для підготовки та складання іспитів — 10 календарних днів на кожний іспит.
  3. Працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки — 30 календарних днів (також, за бажання працівника, один вільний від роботи день на тиждень з оплатою його в розмірі 50% середньої заробітної плати протягом чотирьох років).

Для працівників, які здобувають другу (наступну) вищу освіту за заочною або вечірньою формою навчання у закладах післядипломної та вищої освіти тривалість відпустки визначають як для тих, хто навчається на третьому і наступних курсах у закладах фахової передвищої та вищої освіти.

Вас також може зацікавити:

Якщо працівники навчаються у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання (де навчальний процес має свої особливості), можуть встановлювати іншу тривалість відпусток.

Важливо пам'ятати, що навчальні відпустки надаються впродовж навчального року. За бажанням працівника, до такої відпустки можна приєднати щорічні відпустки.

Впродовж усього часу навчальних відпусток за працівниками зберігають середню заробітну плату.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка у зв’язку з навчанням: тривалість та порядок надання

Працівник, який навчається заочно, приніс довідку-виклик на сесію. Який порядок надання відпустки у зв’язку з навчанням та чи є обмеження в наданні навчальних відпусток під час воєнного стану? Детально про навчальні відпустки і їх тривалість — у статті зі зразками заяви, наказу та довідки-виклику
61619

Особливості надання навчальної відпустки за сумісництвом

Право осіб, що працюють за сумісництвом, на різні види відпусток, зокрема й на навчальні, гарантоване чинним трудовим законодавством. Однак, є певні особливості при наданні навчальної відпустки сумісникам.
9226

Заява на навчальну відпустку: зразок

Працівник має подати роботодавцю заяву та довідку-виклик закладу освіти. У статті — готовий зразок такої заяви за вимогами ДСТУ 4163:2020. Скачуйте та використовуйте у роботі
44905

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді