Немає сховища на роботі: що робити?

Надаємо пояснення від фахових юристів

Немає сховища на роботі: що робити?Кодекс законів про працю України (ч. 2 ст. 153) та Закон України «Про охорону праці» (ч. 1 ст. 13) передбачають, що роботодавець повинен забезпечити безпечні та нешкідливі умови праці та додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Проте під час роботи може виникнути запитання, як ці вимоги законодавства співвідносяться з небезпекою через бойові дії. Зокрема, чи зобов'язаний роботодавець облаштувати укриття для працівників. 

Чи оголошувати простій на час повітряної тривоги

Своє пояснення надали в Національній академії адвокатури України. Так, адвокат Ірина Шапошнікова пояснила, що в законодавстві безпосередньо не прописаний обов'язок роботодавця мати у власності чи користуванні сховище. І, якщо таким обов'язком роботодавець не наділений, його й не можна притягти до відповідальності через відсутність сховища для працівників.

Проте роботодавцям все одно слід потурбуватися про безпеку працівників під час повітряної тривоги: 

  • провести відповідний інструктаж;
  • розробити внутрішні інструкції з роз'ясненням порядку дій у разі повітряної тривоги.

Так, працівників можна зобов'язати припинити роботу та пройти у найближчі сховища, сказавши попередньо, де вони розташовані.

Проте юристи наголошують: до закладів освіти висувають зовсім інші вимоги. Так, Міністерство освіти дозволяє проводити очні заняття у закладі лише за наявності споруд цивільного захисту для учнів.

При цьому для запровадження очної форми важливо розрахувати місткість укриттів: якщо у сховищі не можуть розміститись усі присутні учні, навчальний час слід поділити по змінах — так, щоб усі присутні на кожній зміні учні могли перебувати в укритті.

За матеріалами Вищої школи адвокатури НААУ

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
419

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
4686

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді