Українці, що мають паспорти-книжечки, зможуть змінити місце проживання онлайн у "Дії". Уряд ухвалив зміни до постанови про експериментальний проект щодо зміни місця реєстрації в електронній формі.
Підтвердити місце реєстрації можна буде завдяки електронному витягу, який отримаємо на порталі "Дія".
Час оформлення — 10 хвилин на заповнення заяви та доба на її опрацювання в "Дії".
Як змінити місце реєстрації з паспортом-книжечкою
На порталі "Дія" обираємо пункт «Реєстрація місця проживання» та заповнюємо заяву.
Власник житла, де ви мешкаєте, зможе підтвердити запит та дозволити зареєструватися в житлі, яке внесено до реєстру нерухомого майна.
Дані про нове місце проживання після опрацювання заяви реєстратором з’являться в реєстрі територіальної громади, а зняття з попереднього місця також відбудеться автоматично. Послуга буде надана протягом однієї доби.
Зараз зміна місця реєстрації онлайн працює для власників ID-карток у 7 містах. Послуга вже доступна для жителів:
- Києва
- Харкова
- Вінниці
- Луцька
- Рівного
- Кривого Рогу
- Маріуполя
Постанова дає змогу до моменту набуття законом чинності запустити експериментальний проект для жителів всієї країни, зокрема власників паспортів-книжечок.
Чи надавати копію паспорта працівника на запит ПФУ
Минулого тижня ВРУ ухвалила в цілому закон про зміну місця реєстрації онлайн. З грудня регіони почнуть поступово переходити на електронну зміну місця реєстрації.
Завдяки цьому реєстрація місця проживання буде декларативною: людина просто на порталі Дія зможе вказати адресу, за якою фактично проживає, і отримати підтвердження від власника житла. Жодних папірців чи походів у ЦНАП, а чоловіки не мусять щоразу відвідувати військкомати при переїзді: вони отримуватимуть цю інформацію автоматично.
Закон дозволяє:
- отримати вторинну та третинну медичну допомогу
- оформити пенсію за місцем фактичного проживання
- гарантує захист прав власника на своє майно
Проект реалізовується Програмою EGAP Фонду Східна Європа, що фінансується Урядом Швейцарії, за співпраці Мінцифри з МВС, Державною міграційною службою України, Міноборони та Мін'юстом.
За матеріалами Урядового порталу
Навчання у Вищій Школі Кадровика відбувається дистанційно. Не потрібно їздити на заняття, відвідувати лекції або семінари. Вища Школа Кадровика працює 7 днів на тиждень та 24 години на добу - навіть у вихідні та святкові дні
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
- Класифікатор професій
- Відсторонення невакцинованого працівника
- Зразок оформлення наказу за ДСТУ 4163:2020
- Звіт про квоту 2022
- Трудовий договір