Гендерна рівність: нова національна стратегія від Кабміну

Програма включає період до 2030 року

Гендерна рівність: нова національна стратегія від КабмінуКабінет Міністрів України підтримав Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці. Також було затверджено операційний план заходів з реалізації цієї стратегії. Загалом програма розрахована на період до 2030 року, а операційний план — на 2023-2025 рр.

Праця жінок у мирний та воєнний час: дороговкази для кадровика

Як зауважили в уряді, наразі різниця в оплаті праці чоловіків та жінок становить 18,6%. Проте ще шість років тому цей показник становив 26%.

Національна стратегія, зокрема, ставить такі цілі:

  • подолати стереотипи та ліквідувати дискримінацію за ознакою статі (інформаційні кампанії задля більшої збільшення обізнаності жінок щодо прав і можливостей, допомога у здобутті нових спеціальностей, гендерні аудити та обмін практиками впровадження гендерної рівності);
  • удосконалення законодавства про рівну оплату праці (запровадити принцип однакової оплати за працю рівної цінності, проводити перевірки Держпраці, розробити гендерно-нейтральну методологію для оцінки роботи);
  • створити умови для зручного поєднання сімейних та професійних обов’язків (підтримка дитячих садочків та організацій, які займаються дітьми старшого віку, однакове ставлення до працівників і працівниць із сімейними обов’язками на законодавчому рівні, навчальні програми для роботодавців). 

Водночас у Кабміні визнали, що універсальних способів вирішити проблему гендерних обмежень не існує, тож Україна може покладатися лише на міжнародні стандарти.

У Кабміні пояснили, що хочуть не лише забезпечити рівну оплату праці, а й змінити фундаментальний світогляд громадян. Крім того, ухвалена стратегія має на меті додаткову мотивацію повернутися додому після війни вимушених біженок. Окремо в уряді наголосили на тому, що чоловіки, так само як і жінки, мають мати можливість поєднувати трудові обов’язки із сімейними.

За матеріалами Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5440

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529552

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123566

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді