Кабінет Міністрів України підтримав Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці. Також було затверджено операційний план заходів з реалізації цієї стратегії. Загалом програма розрахована на період до 2030 року, а операційний план — на 2023-2025 рр.
Праця жінок у мирний та воєнний час: дороговкази для кадровика
Як зауважили в уряді, наразі різниця в оплаті праці чоловіків та жінок становить 18,6%. Проте ще шість років тому цей показник становив 26%.
Національна стратегія, зокрема, ставить такі цілі:
- подолати стереотипи та ліквідувати дискримінацію за ознакою статі (інформаційні кампанії задля більшої збільшення обізнаності жінок щодо прав і можливостей, допомога у здобутті нових спеціальностей, гендерні аудити та обмін практиками впровадження гендерної рівності);
- удосконалення законодавства про рівну оплату праці (запровадити принцип однакової оплати за працю рівної цінності, проводити перевірки Держпраці, розробити гендерно-нейтральну методологію для оцінки роботи);
- створити умови для зручного поєднання сімейних та професійних обов’язків (підтримка дитячих садочків та організацій, які займаються дітьми старшого віку, однакове ставлення до працівників і працівниць із сімейними обов’язками на законодавчому рівні, навчальні програми для роботодавців).
Водночас у Кабміні визнали, що універсальних способів вирішити проблему гендерних обмежень не існує, тож Україна може покладатися лише на міжнародні стандарти.
У Кабміні пояснили, що хочуть не лише забезпечити рівну оплату праці, а й змінити фундаментальний світогляд громадян. Крім того, ухвалена стратегія має на меті додаткову мотивацію повернутися додому після війни вимушених біженок. Окремо в уряді наголосили на тому, що чоловіки, так само як і жінки, мають мати можливість поєднувати трудові обов’язки із сімейними.
За матеріалами Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці