Графіки відпусток визначають черговість їх надання (відповідно до Закону «Про відпустки» та Кодексу законів про працю України).
Як ознайомити з графіком відпусток дистанційного працівника
Складаючи ці графіки, роботодавець має враховувати як інтереси виробництва, так і особисті інтереси працівників та їх можливості для відпочинку. Ці графіки потрібно погоджувати з профспілками і ознайомлювати з ними всіх працівників підприємства. Потім у межах визначеного графіку роботодавець та працівник узгоджують конкретний час надання відпустки.
Важливо, що саме роботодавець має затверджувати графіки. Також він зобов'язаний повідомити працівника про дату початку відпустки (у письмовій формі). Зробити це потрібно щонайменше за два тижні до встановленої дати.
Втім, під час дії воєнного стану роботодавець може самостійно визначати порядок організації діловодства (згідно з Законом «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану») — це стосується підприємств у районах активних бойових дій. Відповідно, в зоні бойових дій керівник може самостійно вирішувати питання складання графіку відпусток.
Так само на період воєнного стану працівник та роботодавець можуть домовитися про альтернативні способи обміну документами (наприклад, електронна комунікація).
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці