
Зразки документів за ДСТУ 4163:2020
2 грудня 2021 року Уряд підтримав проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правового регулювання праці деяких категорій працівників» (далі — законопроект).
Оформлюємо залучення працівників до надурочних робіт
Нагадаємо, — докладно про законопроект Мінекономіки ми розповідали у новині Заборона дискримінації в трудових відносинах вагітних жінок: законопроект Мінекономіки. Мінекономіки у законопроекті пропонує заборонити дискримінацію у трудових відносинах вагітних жінок та матерів-годувальниць й удосконалити правове регулювання роботи працівників, які мають дітей.
Робота жінок у нічний час
Зокрема, законопроект:
- забороняє дискримінацію в трудових відносинах за ознакою вагітності;
- скасовує низку обмежень для праці жінок та забезпечує їм повноцінну реалізацію права на працю;
- надає гарантії жінкам на період проходження рекомендованих лікарем медобстежень, що проводять у зв’язку з вагітністю. Наприклад, вагітну працівницю звільнятимуть від роботи та зберігатимуть заробіток на час рекомендованих лікарем медобстежень, що проводять у зв’язку із вагітністю;
- удосконалює процедуру надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Частину відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, що передує пологам, продовжуватимуть на кількість календарних днів, що дорівнює періоду між передбачуваною у медичному висновку та фактичною датою пологів. Післяпологову частину цієї відпустки не зменшуватимуть.
Інфостенд: Гарантії вагітним працівницям
Реалізація законопроекту дозволить імплементувати низку міжнародних трудових стандартів у сфері охорони материнства, зокрема — Конвенції МОП № 183, якою переглянуто Конвенцію МОП № 103.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами КМУ
Консультація ураховує всі зміни і допоможе: оформити відпустку матері чи батьку; замінити відсутнього працівника; припинити та оформити відпустку знову; вивести на роботу працівника після закінчення відпустки.
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.