
Зразки документів за ДСТУ 4163:2020
2 грудня 2021 року Уряд підтримав проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правового регулювання праці деяких категорій працівників» (далі — законопроект).
Оформлюємо залучення працівників до надурочних робіт
Нагадаємо, — докладно про законопроект Мінекономіки ми розповідали у новині Заборона дискримінації в трудових відносинах вагітних жінок: законопроект Мінекономіки. Мінекономіки у законопроекті пропонує заборонити дискримінацію у трудових відносинах вагітних жінок та матерів-годувальниць й удосконалити правове регулювання роботи працівників, які мають дітей.
Робота жінок у нічний час
Зокрема, законопроект:
- забороняє дискримінацію в трудових відносинах за ознакою вагітності;
- скасовує низку обмежень для праці жінок та забезпечує їм повноцінну реалізацію права на працю;
- надає гарантії жінкам на період проходження рекомендованих лікарем медобстежень, що проводять у зв’язку з вагітністю. Наприклад, вагітну працівницю звільнятимуть від роботи та зберігатимуть заробіток на час рекомендованих лікарем медобстежень, що проводять у зв’язку із вагітністю;
- удосконалює процедуру надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Частину відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, що передує пологам, продовжуватимуть на кількість календарних днів, що дорівнює періоду між передбачуваною у медичному висновку та фактичною датою пологів. Післяпологову частину цієї відпустки не зменшуватимуть.
Інфостенд: Гарантії вагітним працівницям
Реалізація законопроекту дозволить імплементувати низку міжнародних трудових стандартів у сфері охорони материнства, зокрема — Конвенції МОП № 183, якою переглянуто Конвенцію МОП № 103.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами КМУ
Консультація ураховує всі зміни і допоможе: оформити відпустку матері чи батьку; замінити відсутнього працівника; припинити та оформити відпустку знову; вивести на роботу працівника після закінчення відпустки.
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.