До ГУ Держпраці у Дніпропетровській області звернувся за консультацією громадянин, який працює на підприємстві, з питань отримання відпустки, як учасник бойових дій.
Фахівці ГУ Держпраці у Дніпропетровській області роз’яснили: учасникам бойових дій, статус яких визначено Законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-ХІІ, надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік відповідно до вимог ст. 16-2 Закону «Про відпустку».
Аналогічну норму містить ст. 72-2 КЗпП. Оскільки спеціальних застережень не зроблено, то право на додаткову відпустку мають як основні працівники, так і сумісники. Оплата відпусток здійснюється за рахунок коштів установ та організацій. Дана відпустка не належить до категорії щорічних. Перелік осіб, які належать до учасників бойових дій та інвалідів війни, наведено відповідно у ст. 6 та 7 Закону № 3551-ХІІ.
Додаткову відпустку для учасників бойових дій та інвалідів війни не можна:
- перенести на інший період або подовжити у разі хвороби працівника,
- перенести на наступний календарний рік,
- поділити на частини,
- замінити грошовою компенсацією під час звільнення, в порівнянні з основною щорічною відпусткою.
Додаткова відпустка, передбачена ст. 16-2 Закону «Про відпустку», надається незалежно від відпрацьованого в році часу один раз упродовж календарного року на підставі заяви працівника та посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни. Право на цю відпустку не обмежується тривалістю інших видів відпусток.
За матеріалами ГУ Держпраці у Дніпропетровській області
Наказ — це один із документів, з яким кадровик працює щодня. Потрібно відмінно знати правила їх складання, опрацювання, реєстрації, формування у справи та зберігання. А починається все із визначення виду розпорядчого документа...
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
- Класифікатор професій
- Відсторонення невакцинованого працівника
- Зразок оформлення наказу за ДСТУ 4163:2020
- Звіт про квоту 2022
- Трудовий договір