Працівника відсторонили від роботи у зв’язку з ухиленням від обов’язкового профілактичного щеплення проти COVID-19

Окружний адмінсуд Києва (ОАСК) зареєстрував 8 грудня 2021 року четвертий позов до Державного космічного агентства України (ДКА).
Відсьогодні держпідприємства відсторонюють невакцинованих працівників
Працівник оскаржує наказ ДКА про відсторонення від роботи у зв’язку від ухиленням від обов’язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19 та просить суд поновити його на роботі й виплатити заробітну плату в повному обсязі за час незаконного, на його думку, відсторонення.
Як відсторонити від роботи невакцинованого працівника
Суд вирішує питання про відкриття провадження в адміністративній справі.
Нагадаємо, що 2 грудня 2021 року ОАСК відкрив провадження у трьох справах за позовами до ДКА. Працівники просять суд визнати протиправними та скасувати накази, якими їх відсторонили від роботи та поновити на роботі. Оскаржувані накази ДКА видало на підставі наказу МОЗ «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 04.10.2021 № 2153 та п.19 змін до постанови КМУ від 9 грудня 2020 № 1236, затверджених 20.10.2021.
Серед інших вимог працівників — виплатити заробітну плату за час незаконного відсторонення від роботи.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами ОАСК
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.