«Є» чи «Е»? Розбираємось зі словом «проєкт» у назвах професій разом з експертом

Автор
головний редактор журналу «Кадровик-01» від Цифрового видавництва Експертус, юрист
Вирішити питання допомогла головний редактор журналу «Кадровик-01» Ганна Степанець

«Є» чи «Е»? Розбираємось зі словом «проєкт» у назвах професій разом з експертомІз 03.06.2019 слово «проєкт» пишемо через «є» відповідно до нової редакції Українського правопису. 

Чи змінювати «проект» на «проєкт» у назвах професій

Коли ж ідеться про назви посад, керуйтеся тільки Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженим наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327 (КП).

Вживайте новацію обачно.

«Є» чи «Е»? Розбираємось зі словом «проєкт» у назвах професій разом з експертом Назви посад відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників

Якщо зміните назву посади відповідно до Правопису, але всупереч КП, — порушите законодавство про працю. А бухгалтер матиме проблеми зі Звітом з ЄСВ, оскільки в електронній системі звітування підтягуються довідники, побудовані на чіткій відповідності базових назв КП.

Тож, якщо на підприємстві є посади:

  • інженер-проектувальник;
  • інженер з проектно-кошторисної роботи;
  • головний технолог проекту;
  • макетник макетно-модельного проектування;
  • керівник проектів та програм у сфері матеріального виробництва

та подібні до них, не змінюйте ці назви допоки не внесуть зміни до КП.

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікатор професій: чинний

Національний класифікатор України «Класифікатор професій» призначений для застосування всіма роботодавцями під час підготовки штатного розпису чи для запису про роботу у трудові книжки працівників. У статті ви знайдете відповідь на такі питання: як працювати з Класифікатором професій та здійснювати пошук по цьому Класифікатору, для чого необхідний діючий Класифікатор професій, як працює класифікатор професій «пошук по назві»?
180554

Зміна № 13 до Класифікатора професій — огляд

Затверджено Зміну 13 до Класифікатора професій ДК 003:2010 (наказ Мінекономіки від 16.01.2024 № 1410). Огляд показав, що Зміна 13 до Класифікатора професій стосується, здебільшого, професій IT-галузі. Детальний огляд Зміни 13 до КП — у цій статті.
1436

Зміна № 12 до Класифікатора професій: огляд змін

Наказом Мінекономіки від 23.06.2023 № 6312 була затверджена Зміна 12 до Класифікатора професій ДК 003:2010. У матеріалі проведемо огляд та аналіз чинних змін, розберемося, які професії виключили, змінили і додали в Класифікатор професій
1541

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді