Щоб розібратись з відмінностями між суміщенням та сумісництвом радимо скористатися роз'ясненням від Держпраці.
Шпаргалка. Сумісництво і суміщення — в чому різниця
Почнімо з визначень:
Сумісництво — це виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця-фізичної особи.
Суміщення — це виконання працівником на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд з своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) або обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи.
Основною відмінністю є те, що за сумісництва роботу виконують у додатковий, вільний від основної роботи час, а за суміщенням — безпосередньо під час основної роботи.
У разі сумісництва (і при внутрішньому, і при зовнішньому) укладається окремий трудовий договір та спрямовується повідомлення до податкової служби. Оплата роботи за сумісництвом відбувається за фактично виконану роботу.
Облік робочого часу ведуть окремо за основною роботою та роботою за сумісництвом.
У разі суміщення окремий трудовий договір не укладають — натомість керівник видає наказ про допущення до роботи за суміщенням та встановлює доплату (розмір доплати визначається у колективному договорі).
У табелі обліку робочого часу суміщення не враховують.
За матеріалами Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці