Як держслужбовцю захистити права на державну службу

НАДС затвердило Методичні рекомендації

Як держслужбовцю захистити права на державну службуНАДС затвердило Методичні рекомендації щодо дій у разі можливого порушення наданих Законом України «Про державну службу» прав або виникнення перешкод у реалізації права на державну службу (за статтею 11 Закону України «Про державну службу»)» наказом від 08.11.2023 № 180-23 (далі — Методичні рекомендації).

НАДС роз’яснило, як класифікувати посади держслужби

Основні права держслужбовців в сфері їх службової діяльності регламентує стаття 7 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889), положення про структурні підрозділи державних органів та посадові інструкції, що затверджують керівники держслужби в цих органах.

Умови та порядок захисту прав держслужбовця; строк та порядок подання скарги про порушення його прав; можливість утворити комісію для перевірки скарги; порядок розгляду скарги керівником держслужби і реагування на неї; право держслужбовця звернутися до суду для захисту своїх прав, унормовує стаття 11 Закону № 889.

Методичні рекомендації допоможуть фахівцям з управління персоналом, керівникам держслужби та самим держслужбовцям визначити послідовність дій для захисту прав держслужбовця. Для цього НАДС у Методичних рекомендаціях виклало покроковий алгоритм:

  • як держслужбовцю подати скаргу керівнику держслужби;
  • як утворити комісію для перевірки викладених у скарзі фактів;
  • як розглянути скаргу;
  • як керівнику держслужби надати держслужбовцю обґрунтовану письмову відповідь (рішення);
  • як держслужбовцю оскаржити відповідь (рішення) керівника держслужби у суді.

Посадових осіб, винних у порушенні прав державних службовців або таких, що створюють перешкоди у їх реалізації, притягують до дисциплінарної відповідальності (ч.1 ст. 64, ч.1 ст. 65 Закону № 889).

Методичні рекомендації можна переглянути на сайті НАДС.

Ірина Матійко

За матеріалами НАДС

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Присвоєння рангу при прийнятті на державну службу

Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) передбачає такі поняття, як «категорії посад державної служби» та «ранги державних службовців». Насправді, таке нормативно-правове закріплення є досить позитивним досвідом, адже дозволяє не тільки розмежовувати рівень відповідальності різних посадовців, але і сприяє тенденції просування по службі
67015

Особова справа державного службовця

Служба управління персоналом державного органу приділяє чимало часу роботі з особовими справами державних службовців. Щоб заощадити час кадровикам, ми підготували перелік документів та порядок ведення особових справ держслужбовців.
41217

Зразок написання автобіографії

Автобіографія — це документ-життєпис, який особа складає сама про себе. Як правильно написати автобіографію? У якій послідовності? Дізнайтеся зі статті. У пригоді стане бланк автобіографії та зразок написання для держслужбовця
603070

Особова картка державного службовця

НАДС востаннє змінювало форму особової картки державного службовця у червні 2020 року. Однак особова картка держслужбовця, нова форма якої міститься у статті, до цього часу викликає низку питань. Як заповнювати особову картку держслужбовця? Що має містити заповнена особова картка державного службовця? Відповіді шукайте у статті.
45591

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді