Пояснення надала керівник експертної групи «Експертус Кадри» Ольга Догадіна
Працівники суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність, пов’язану з обслуговуванням населення, перелік видів якої затвердив центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці, а також працівники, зайняті на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, повинні проходити обов’язкові попередні (до прийняття на роботу) і періодичні медичні огляди. Періодичні медичні огляди проводять коштом роботодавця (ч. 2 ст. 45 Закону України «Про систему громадського здоров’я» від 06.09.2022 № 2573-IX; далі — Закон № 2573). Тобто Закон № 2573 передбачає, що роботодавець оплачує лише періодичні медогляди.
Чи оплачує роботодавець медогляди з 1 жовтня 2023 року
Однак ані до КЗпП, ані до Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-ХІІ (далі — Закон № 2694) зміни не вносили (щодо оплати коштом роботодавця і попередніх, і періодичних медоглядів).
Тобто, маємо колізію між Законом № 2573 та КЗпП і Законом № 2694.
Водночас МОЗ і надалі передбачає, що всі медогляди, зокрема попередні, оплачуватиме роботодавець.
Що говорить законодавство про оплату медоглядів
Експерти вже звертались до Держпраці та ФПУ, але однозначної позиції щодо цього питання вони не мають. Оскільки це нова норма законодавства, поки що відсутня й судова практика, щоб розуміти позицію суду.
Експерти надіслали запит до Мінекономіки, щоб з’ясувати їхню позицію щодо цієї проблеми. Щойно отримаємо відповідь, обов’язково підготуємо консультацію.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.