Самостійна перевірка страхового стажу

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
ФПСУ надає детальне роз'яснення

Підскажіть працівнику як він може самостійно перевірити страховий стаж

Акт про зіпсуття трудової книжкиСкачати зразок за ДСТУ 4163:2020

Страховий стаж і сплата ЄСВ гарантують працівникам:

  • оплату лікарняних,
  • допомогу на випадок безробіття,
  • нещасного випадку на роботі,
  • пенсію.

Страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Як працівнику отримати довідку ОК-5 на порталі Дія

ЄСВ поєднує в собі:

  • обов’язкові внески на пенсійне страхування,
  • страхування від безробіття,
  • від тимчасової втрати працездатності,
  • від нещасного випадку на роботі чи професійного захворювання.

Якщо роботодавець (підприємство, фізична особа або ФОП) має найманих працівників, він зобов’язаний щомісяця сплачувати за них ЄСВ у розмірі 22 % від бази нарахування (зарплати, винагороди за виконання робіт або надання послуг).

Перевірка факту сплати внесків та набутий страховий стаж

  • Треба зайти на портал електронних послуг ПФУ або завантажте мобільний додаток «Пенсійний фонд» (Google Play та iOS).

 

 

Авторизація зручним для вас способом

  • за КЕП, який можна отримати в ДПС, акредитованому центрі сертифікації ключів, у банківських установах (перелік яких є на порталі);
  • шляхом ідентифікації за Gov ID, який включає в себе ідентифікацію за ЕЦП, за мобільним телефоном (Mobile ID) або за наявності рахунку в одному з 27 банків України (Bank ID);
  • за логіном і паролем — можна отримати в територіальних органах Фонду, надавши паспорт та ідентифікаційний код.
  • обрати розділ «Дані з реєстру застрахованих осіб».

Які ще дані можна побачити

  • зарплату, з якої сплачено страхові внески з 2000 року (в окремих випадках з 1998 року);
  • страховий стаж (з 2004 року);
  • місця роботи (електронна трудова книжка);
  • періоди отримання допомоги по тимчасовій втраті працездатності.

На вебпорталі ПФ страховий стаж розраховується з 1 січня 2004 року, що пов’язано з ухваленням Закону від 9 липня 2003 року №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який запровадив поняття «страховий стаж». До цього стаж вважався трудовим. Зарахування стажу до 01.01.2004 здійснюється на підставі записів у трудовій книжці та інших документів.

За матеріалами ФПСУ

Підскажіть працівнику як він може самостійно перевірити страховий стаж
ОКСАНА ОСАДЧАредактор Українського центру оцінювання якості освіти
Чимало роботодавців передають скани трудових книжок до ПФУ ще з 2020-го, хоча й не було точних вказівок, як це робити. Із 23.07.2021 нарешті маємо чіткий порядок від ПФУ. Скористайтеся ілюстрованою інструкцією від експерта

 


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


 

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
114

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
230

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
246

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15039

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10235

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді